Atlikta «Ziedkalnes» bijušā direktora lieta par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu 12

Jelgavas tiesa līdz 30. martam atlikusi krimināllietu, kurā agrākā garīgi slimo jauniešu sociālās aprūpes centra (SAC) «Ziedkalne» bijušais direktors Andrejs Nīmanis apsūdzēts par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu ar mazgadīgām personām.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informējusi, ka vakar plānotā tiesas sēde atlikta līdz 2016. gada 30. marta pulksten 10, kad to paredzēts skatīt slēgtā sēdē. Atlikšanas iemeslu tiesas pārstāve neminēja.

Kā ziņots, šajā lietā, kurā pēc pārsūdzībām tiesvedība ilgst jau gandrīz desmit gadu, «Ziedkalnes» agrākais direktors un bijušais Vilces pagasta deputāts A.Nīmanis tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma 160. panta 2. daļas – par atkārtotu vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja tā izdarīta, cietušajai personai atrodoties bezpalīdzīgā stāvoklī.

2005. gada decembrī Jelgavas rajona prokuratūra sāka kriminālprocesu par A.Nīmaņa, kurš tolaik bija SAC «Ziedkalne» direktors, seksuālu uzmākšanos iestādes klientiem, kā dēļ Labklājības ministrija (LM) viņu atstādināja no amata, lai nenodarītu kaitējumu trešo personu drošībai, veselībai un interesēm.

2009. gada 15. jūnijā 1957. gadā dzimušais A.Nīmanis pēc sprieduma par trīs gadu cietumsodu tika apcietināts tiesas zālē. Pēc soda izciešanas viņam tika noteikta policijas kontrole uz gadu un sešiem mēnešiem. No A.Nīmaņa tiks piedzīta arī kompensācija cietušajiem un maksa par juridiskajiem pakalpojumiem.

Tiesvedība šajā krimināllietā Jelgavas tiesā atsākās 2011. gada 9. maijā, pēc tam, kad Zemgales apgabaltiesa atcēla Jelgavas tiesas 2009. gada 15. jūnija spriedumu, lietu nosūtot jaunai izskatīšanai. Drošības līdzeklis A.Nīmanim bija noteikts tāds pats, kāds bija izraudzīts pirmstiesas izmeklēšanā, iepriekš informēja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā A.Nīmanim bija ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

2009. gada 13. jūlijā apelācijas sūdzības bija iesnieguši visi trīs cietušie un apsūdzētais. Pēc pārsūdzības termiņa beigām lietu nosūtīja Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijai sūdzības izvērtēšanai, iepriekš informēja Dace Sarkisjane.

A.Nīmanis darbu SAC «Ziedkalne» sāka pēc tam, kad LM no darba aprūpes centrā atbrīvoja iepriekšējo direktoru Gundaru Melngalvi, kura vadības laikā 1998. gada nogalē tika konstatēts, ka jaunieši it kā audzināšanas un sodīšanas nolūkā turēti bunkuram līdzīgā telpā bez apgaismojuma un apkures.

Atjaunotajā tiesvedībā turpinās tiesas izmeklēšana. Pēc reorganizācijas «Ziedkalne» Jelgavas novada Vilces pagastā ir valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāle. «Zemgale» ir labklājības ministra pakļautībā strādājoša tiešās pārvaldes iestāde. Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīgiem traucējumiem – 1. un 2. grupas invalīdiem. 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

exkolege

Nav pierādījumu un atkāpties arī nevar. Direktors bija labs un apsūdzībām , kā vairums, neticu!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 14:04

vilcenietis

Tur noēdīs jebkuru. Kolektīvs briesmīgs. Nīmaņa nomelnošanas afēra ir izdevusies, Melngalvja arī...

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 16:26

oxi

Protams ka kolektivs ir briesmigs, tas- ir vel maigi teikts!!! Tiko Pirmdien 02.11.2015.g. Musu Augsti god-Filale,,Ziedkalne,,Saimn.nodalas vaditajs-N.L.-ar visu lielo Vadibas svitu-nepatiesi izeda no darba-Ilgadejo galdnieku-Mareku Zalanu!Panema un piespieda demisionet-bez paredzetas Valsts kompensacijas!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 16:53

karls

Interesanti,kas maksās par šo tiesāšanos, kompensāciju nepamatoti apsūdzētajam. Zinu šādu centru publiku. Ja kas tamlīdzīgs būtu noticis -nākošajā dienā (vēlākais) varmāka būtu roku dzelžos aizvests un jau sen - iesēdināts.

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 17:01

Drakons

Neatceros,kad īsti ierosināja šo populāro Tiesu? Nesaprotu, neko citu Tiesu ziņās nelasu ka vien par šo! Kautkas īsti ar to lietu nav kārtibā/?

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 17:19

Merga

Par ko Tu tā uztraucies ?Lai tik raksta-Drīz iznāks klajā -Nīmaņa enciklopēdija-Tas tik būs Valstisks notikums!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 17:25

olga

Protams es neatbalsu ne mīkstos ne pedofīlus un tie ir ļoti bargi jāsoda! Tomēr zinot cik daudzas iestādes pret bēdīgi slaveno Direktoru ir sūtītas -izskatīt pret viņu sūdzības-tas vien pierādija kā Direktoram bija ļoti daudz skauģu-un tie sarūdija pret Direktoru slimos klientus!Pēdējais piliens bija apsūdzība -Pedofilijā-jo neko citu Direktoram nevareja vairs pierakstīt -jo viņš bija pārāk labs pret visiem-Cilvekiem un tad kad Direktors strādāja arī Vilces pagastā un Politiskiem konkurentiem kā Laviniekam Kungam kurš tagad ir sadzidājēs ar Cauni Novadā, to nevareja vienkārši sagremot!Tāda ir lielākā patiesības daļa! Protams ,visu izšķirs Tiesa kurai arī Mūsu Valstij nevar visai ticēt!!! Tā nav reklāma Direktoram,bet mans viedoklis kurš labi pārzin esošo ,,Ziedkalnes kolektīvu un tajā strādā!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 17:57

007

Padomju Laikos Pansionāts-,,ZIEDKALNE'' bija viens novislābākājem -Latvijā ,bet tagad kauns un prettīgi par to pat lasīt un klausīties!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 18:15

Svetlana

Esmu -Jelgavniece! Biju domājusi ievietot savu bērnu -Centrā ,,Ziedkalne,JO ŠADA IZVĒLE BŪTU TVĀK MANAI DZĪVESVITAI,Bet, kad Massu medijos 2014.g.vasarā parādijās informācija kā Ziedkalne notiek nelikumības ar klientiem un citu informācijai papildus iegūstot ,nolēmu savu meitu 1.gr.inavalīdi kura saslimšanu ieguva dzīves ceļā-konsūltējoties ar Juristiem nolēmu savu meitu ievietot -SAC,,ZEMGALE,,-Ozolniekos un esmu apmierināta un jutos droši,jo par pakalpojumu piemaksāju! Par visu pārejo grūti spriest -par ko ir šī Tiesa!

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 18:53

kolēģītis

Lai Nīmaņa kungam laba veselība un iturība. Ja būtu pierādījumi sen lieta būtu beigta.Lai saturās direktora nelabvēļi ,pienāks diena un katrs saņemsiet pēc nopelniem.

pirms 5 gadiem, 2015.11.05 18:57

mainits

Ja bijuso Direktoru tiesa tik ilgi,ta ari Bijuso direktoru- G.Melngalvi ari vajadzeja Tiesat par klientu slodzisanu BUNKURA! To -acimredzams Musu Latvijas izmekletaji un Jelgavas Tiesa palaiada garam!

pirms 5 gadiem, 2015.11.07 17:36

Tiesu ziņas