Februārī tiesa sāks skatīt lietu par atstādinātā Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura organizēto prēmiju izmaksu 17

4.februārī Jelgavas tiesa sāks skatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēts SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" atstādinātais valdes loceklis Andris Ķipurs un kura, pēc viņa teiktā, saistīta ar prēmiju izmaksu slimnīcas darbiniekiem.

Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Dainis Mālmanis aģentūru LETA informēja, ka šī lieta Jelgavas tiesai tika nosūtīta vēl pērn un Ķipuram celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Likumā par šādu noziegumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Virsprokurors noskaidroja, ka Jelgavas tiesā šo lietu plānots sākt skatīt atklātā sēdē 4.februārī plkst.10 un to skatīs tiesnese Irina Freimane.Kā ziņots, pret Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes locekli Andri Ķipuru pērn tika sākts kriminālprocess par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Ķipuram ir noteikts arī drošības līdzeklis - noteiktas nodarbošanās aizliegums. Lēmums par noteiktas nodarbošanās aizliegumu ticis nosūtīts Jelgavas pašvaldības priekšsēdētājam.

Ķipurs sarunā ar aģentūru LETA skaidroja, ka apsūdzības rakstu saņēmis 7.oktobrī, kā arī lēmumu par drošības līdzekli, papildinot, ka viņš nav ticis saukts uz nopratināšanu. Pēc Ķipura domām, tā ir pret viņu realizēta vajāšana.

Pēc Ķipura teiktā, process saistīts ar Valsts kontroles veikto atzinumu par 2011. un 2012.gadu. Prokuratūra uzdeva Jelgavas domei veikt auditu slimnīcā par 2010.gadu, kur tika atklāts, ka minētā gada beigās no uzņēmuma peļņas, kas nav valsts budžeta līdzekļi, visiem darbiniekiem, izņemot Ķipuru, tika izmaksāta prēmija algas apmērā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Veinberga aģentūru LETA iepriekš informēja, ka arī pašvaldībā 7.oktobrī no prokuratūras saņemts lēmums par noteiktas nodarbošanās aizliegumu SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklim un atbilstoši normatīviem tuvāko trīs dienu laikā tiks sasaukta pašvaldības uzņēmuma dalībnieku sapulce, kurā lems par Ķipura atstādināšanu.

9.oktobrī SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" ārkārtas dalībnieku sanāksmē saistībā ar jaunā krimināllietā noteikto drošības līdzekli ar 10.oktobri no ieņemamā amata uz laiku līdz tiesvedības beigām tika atstādināts SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis Ķipurs. Atstādināšana no vadītāja amata neliedz Ķipuram slimnīcā pildīt ārsta pienākumus, skaidroja Veinberga.

Ķipurs bija apstrīdējis tiesā viņam piemēroto drošības līdzekli - atstādināšanu no amata. Tomēr Jelgavas tiesa noraidījusi Ķipura sūdzību ar ierosinājumu pārskatīt viņam piemēroto drošības līdzekli, aģentūru LETA informēja pats aizdomās turamais.

Ķipurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka vakar saņēmis tiesas atbildi, kurā konstatējis, ka viņa sūdzība noraidīta, jo neesot konstatēti apstākļi, ka drošības līdzeklis nebūtu izpildāms.

Atstādinātais slimnīcas vadītājs pastāstīja, ka vietējā laikrakstā "Zemgales Ziņas" publicēts, ka Jelgavas pilsētas slimnīcas darbinieki uzrakstījuši atklātu atbalsta vēstuli saistībā ar viņa atstādināšanu no valdes locekļa amata, par ko viņš pauda prieku un pateicību. Vēstules esot nosūtītas arī citiem medijiem, Veselības ministrijai un citām iestādēm.

Ķipurs juties patīkami pārsteigts, uzzinot, ka vēstuli parakstījuši ap 280 slimnīcas darbinieku. Viņš pauda, ka šāds morāls atbalsts tagad viņam nozīmē ļoti daudz, jo morāli un emocionāli esot grūti dzīvot un strādāt šādā kriminālprocesu atmosfērā.

LETA jau ziņoja, ka tiesvedībā ir vēl divas krimināllietas, kurās Ķipurs ir apsūdzētais.

Jelgavas tiesa līdz šā gada 20.janvārim atlika krimināllietas izskatīšanu, kurā par iespējamām nelikumībām un korupciju saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi iestādes vajadzībām apsūdzēti divi Jelgavas pilsētas slimnīcas pārstāvji, tostarp Ķipurs, kā arī uzņēmēji. Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Vēl vienā tiesvedībā Ķipurs tiek apsūdzēts par varbūtēju līdzdalību fiktīvu medicīnas dokumentu noformēšanā, lai cits apsūdzētais atgūtu kompensāciju par neizmantotām AS "Air Baltic Corporation" lidmašīnas biļetēm, kur otrs apsūdzētais ir aviosabiedrības klients Konstantīns Maļuhins, aģentūra LETA uzzināja tiesā. Šajā lietā tiesas sēde tika atlikta līdz šā gada 23.janvārim.

Nevienā no procesiem Ķipurs savu vainu neatzīst.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

...

sabojāja un vēl tālāk bojā tiešām labu ārstu,un cilvēku.kurā vietā ir bez pārkāpumiem,jo lielāka vārna,jo vairāk knābā.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 08:08

Viņš ir dr.biznesmens.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 12:52

Doroteja

Ārstu jau neviens nebojā, bet valdes priekšsēdētāju. Tās ir divas dažādas lietas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.21 08:54

edzus

Tas ir lielakais stulbums saja valsti. Cilveku tiesas tikai tapec,ka vins darbiniekiem izmaksajis premijas. Te ir bez vardiem,cik vel talu musu tiesu sistema aizies. Tad jau ministru kabineta visus vajag salikt cietuma,neko tur nedara,mulki laiz,bet algu sanem neko nedarot,vienkarsi savas stundas atsezot.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 09:58

ezis

Tā jau nu tas ir, ka tur, kur mūsu nav, tur tek piena upes ar ķīseļa krastiem. Ej un strādā tad tur, kur neko nedara un maksā algu. Ja kas, tad tiesās vēl šobaltdien nedrīkts un nemaksā prēmijas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.21 08:56

jonas

100% piekrītu edzum-prēmijas saņēma ministriju darbinieki un ne mazas,pie tam no nodokļu maksātāju naudām!!!Par ko?Kipurs nodokļu naudu neaiztika-viņ jātiesā,bet tās izsalkušās ministriju izbadējušās haizivis-par ko tās???!!!Nekaunības kalngals.Un vē mš aicina būt patriotiem~!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 12:25

koljens

Un kā ar to veceni no poliklīnikas, ko? Tā iztērēja nodokļu naudu zeĶubiksēm un tai nekas, tika ar pirkstu pakratīja? Zīverte nevienam neko neatvēlēja,bet Ķipurs tomēr darbiniekus atbalstīja, lai darbi sokas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 12:51

moiša

Poliklīnikas zagle Zīverte atbalsta tikai savu ģimeni, apzogot poliklīniku, darbiniekus. Viņu 100% bija jāatstādina no darba.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 13:42

to koljens

Tev nav taisnība, ka nevienam neko neatvelēja. Protams ka atvelēja. Tāpēc tikai ar pirkstu pakratīja.

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 14:49

juta

Arii shii kriizes laikaa maksaaja preemijas...skat VK zinojumu

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 20:02

to juta

Tikai sev un pietuvinātiem.

pirms 6 gadiem, 2015.01.21 19:11

LAUN

UN KA AR SPORTA CENTRU KAD TUR PARADISIES AFERISTA JK AFERAS CIK ILGI TUR TURPINASIES....

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 14:52

Fakts

Prēmijas šajā valstī saņem visi, izņemot tiesnešus!

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 19:52

vaivaivai

Nabadziñi!

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 20:00

nu..

ja būs slikti, lai dies pasarg, Ķipurs glābs....

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 21:21

Drakula

Ķipurs ne reizi mani nav glābis, tāpēc tagad dodos ārstēties tikai uz Rīgu. Tolaik gan man ļoti vajadzēja palīdzību no Ļuļēna, bet tas tā arī ne reizi nepienāca pat klāt, laikam gaidīja kukuli, bet man princips, ka varu pateikties par labu darbu, nevis par to, ko vēl neesi izdarījis. Paldies arī ļoti vēlos pateikt no Rīgas aņākušajam ārstam - sertificēts traumatologs-ortopeds J. Juknam. Gods un slava kā veic savu darbu, negaidot finansiālu atbalstu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.21 09:01

Tiesu ziņas