Jelgavas tiesai nodod par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā “Latvijas dzelzceļa” darbinieka lietu 10

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra nodevusi Jelgavas tiesai krimināllietu, kurā par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēts AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūru LETA informēja, ka laikā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darba vietā – LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā –, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7, gramu apmērā.

Apsūdzētā persona joprojām atrodas apcietinājumā. Vīrietim draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Vīrieti pagājušā gada nogalē aizturēja Drošības policija. Šajā kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos. Kriminālprocess tika sākts 2016. gada 27. septembrī, izvērtējot ilgākā laika periodā pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūto informāciju.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka par spiegošanu aizturētais vīrietis ir bijis "Saskaņas" biedrs un Afganistānas kara veterāns, un tieši saviem bijušajiem dienesta biedriem varētu būt sūtījis savākto informāciju.

Viņš regulāri esot uzturējis kontaktus ar bijušajiem padomju armijas dienesta biedriem Krievijā, un, visticamāk, viņiem arī sūtītas ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem gājušas caur Jelgavu, ziņoja "Nekā personīga".

Krasnopjorovs strādājis LDz Jelgavas nodaļā par ceļu meistaru, vadījis iecirkni ar 15 darbiniekiem un atbildējis par sliežu uzturēšanu.

Kopš NATO pastiprinājusi savu klātbūtni Baltijas valstīs, pa Latvijas dzelzceļu un autoceļiem samērā bieži redzama NATO valstu karatehnikas pārvietošanās.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

asdfgh

izklausaas pilniigs nonsenss... tie vilcieni tak atklaati brauc, jaapcietinas visus, kuri tos redzeeja. apollo un defu reportieri arii jaabaazh cietumaa, jo publiceejushi inju portaalos bildes un taas ir apskatiijushi krievijas iedziivotaaji....kkaada hernja.

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 12:25

Zemnieks

Ar ko viņš sliktāks par mums, lauku zagļiem ?

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 14:24

nebūsim naivi

'jābut aprobežotam, lai nesaprastu, kāpēc tas ir nepieņemami, ka stratēģiskā objektā strādājošais nodod ziņas naidīgas valsts izlūkiem.

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 20:29

tak

ar 5ktās kolonas vaboļiem ir pilna Latvija , laiks atutot .

pirms 4 gadiem, 2017.05.11 04:56

pensionāre

Urrā! Jelgavā noķerts pirmais Latvijas spiegs .Un tas ir no Saskaņas.Vai tad tiešām saskaņieši neko nezināja ? Varbūt,ka ir vēl citi viņa sabiedrotie?

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 14:34

Divi juristi

Viņš savervēts Jelgavas novadā, Meitenes stacijas tuvumā.

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 14:52

Pensionars

Kāuns mūsu valdibai. Bet Urrā pensionāre laikam prātu izkukojā

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 14:56

Resnais

par rokas granātas sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu 10 gadi..... imitācijas imitācija.. ūdens pilstoles vismaz bērni drīkst glabāt? ar 100 gramiem ūdens iekšā.

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 23:43

#

lai tas lazutčiks skatās tagad uz krieva pusi caur rūtotu logu .

pirms 4 gadiem, 2017.05.21 06:52

Tiesu ziņas