Krimināllietu pret atstādināto Jelgavas slimnīcas vadītāju atliek līdz janvārim 5

Jelgavas tiesas advokātes slimības dēļ līdz 14.janvārim atlikta krimināllietas izskatīšana pret Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes locekli Andri Ķipuru, kurš tiek apsūdzēts par varbūtēju līdzdalību fiktīvu medicīnas dokumentu noformēšanā, lai cits apsūdzētais atgūtu kompensāciju par neizmantotām lidmašīnas biļetēm, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka šīs krimināllietas izskatīšana atlikta uz 14.janvāra plkst.10 saistībā ar apsūdzētā Ķipura aizstāves Brigitas Miķelsones slimību.

Jau ziņots, ka saskaņā ar apsūdzību 2011.gadā Jelgavas slimnīcas vadītājs, iespējams, palīdzējis otram apsūdzētajam Konstantīnam Maļuhinam noformēt izziņu par it kā fiktīvu uzturēšanos slimnīcā, pēc kā šī izziņa izmantota, lai atgūtu par biļeti samaksāto naudu no AS "Air Baltic Corporation" par neizmantotu reisu Rīga-Brisele-Toronto.

No "Air Baltic Corporation" Maļuhins esot saņēmis dāvanu karti par atbilstošu summu, kuru pēcāk izmantojis lidojumam no Rīgas uz Romu un atpakaļ, savukārt Ķipurs saskaņā ar apsūdzību esot sarunājis ar slimnīcas ārstu, lai tas izraksta izziņu, par to paprasot atlīdzību.

Ķipurs tiesas sēdē pastāstīja, ka viņam bija piezvanījis Maļuhina tēvs, stāstījis, ka dēls pošoties izceļot no valsts, un paudis bažas, ka varbūt vajagot pārbaudīt dēla veselību, un tieši to Ķipurs arī esot noorganizējis. Viņš nosaucis dienu, kad dēlam - otram apsūdzētajam - jāierodas, un tad aizvedis viņu uz nodaļu. Pacienta uzņemšanu slimnīcā uz pārbaudi un viņa izmeklēšanu Ķipurs neesot veicis.

Kā ziņots, pērn oktobrī Zemgales tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par iespējamām nelikumībām saistībā ar medicīnas dokumentiem apsūdzēts Jelgavas pilsētas slimnīcas vadītājs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai vienam no apsūdzētajiem radās nepieciešamība pēc nepatiesu informāciju saturošiem medicīnas dokumentiem, lai saņemtu kompensāciju no aviosabiedrības par neizmantotu aviobiļeti. SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis, atbalstot šīs noziedzīgās darbības, uzdeva kādam slimnīcas ārstam noformēt nepatiesu informāciju saturošus medicīnas dokumentus, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Viņa informēja, ka kriminālprocess daļā pret ārstu izdalīts atsevišķā lietvedībā un šajā lietā izmeklēšana turpinās.

SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 317.panta 2.daļas, 20.panta 4.daļas, 177.panta 1.daļas, 20.panta 3.daļas un 275.panta 2.daļas. Savukārt otra apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 177.panta 1.daļas un 275.panta 2.daļas.

Abi apsūdzētie - Ķipurs un Maļuhins - savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzina nedz izmeklēšanas gaitā, nedz tiesā.

Ķipurs iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka pilnībā noraida viņam izvirzītās apsūdzības par iespējamām nelikumībām saistībā ar medicīnas dokumentiem. "Tā ir tāda pati lieta kā pārējās man izvirzītās apsūdzības. Ceru, ka dzīvojam tiesiskā valstī un tiesa lems, kam ir un kam nav taisnība. Man tāda izrēķināšanās nav saprotama un pieņemama. Pagaidām man vairāk komentāru nav," sacīja slimnīcas vadītājs.

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Resnais

lielie dzīvnieki, tādi kā caunas un vilki vienmēr izsprūk cauri sveikā. Pa mizu dabū tikai vīri, kas parkos dzer alu un nepiesietie suņi.

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 13:14

Cinema

Nemirstīgie galu dabon, tikai ja viņiem gavu nocērt ar zobenu un tad tikai ja tas notiek uz neiesvētītas zemes.

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 14:18

Vārtu sargs

Kas tad šo atstādināja, ja jau pirms tiesas lēmuma atkal trin dupšuku vadītāja, (tā šis joprojām domā) krēslā un kā trūcīgais brauc ar dienesta auto.
Ko rakstat te fufeli?

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 10:57

re

zato vins slimnicu pacela no sudiem. viena dela ira kad slmnica jelgava ir *** sudigaka latvija visa arti loxi tikai *** gudri mak neko citu atieksme vispar ka pret sudu.

pirms 5 gadiem, 2015.10.31 14:48

Tiesu ziņas