Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu turpinās skatīt aiznākamnedēļ 10

Kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu Zemgales rajona tiesa turpinās skatīt 20. jūnijā, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

No jauna izskatot Ķipura lietu, vakar uz tiesas sēdi bija uzaicināti liecinieki. Viens liecinieks nebija ieradies, tāpēc tiesa pieņēmusi lēmumu par viņa piespiedu atvešanu uz nākamo tiesas sēdi.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 2017. gada 18. jūlijā atcēla divu zemāko instanču (Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas) attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem – 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010. gadā un sonoskopa iegādi 2011. gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību, divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām. Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs – 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Sausmas...

Un tads turpina brivi vadit slimnicu...bet skatos, ka Jelgava tikai retais uznemuma vaditajs nav bijis tiesats

pirms 2 gadiem, 2018.06.10 07:18

Vai

Vai ziņām, kuras nonāk publiskajā telpā neseko līdzi, ka nezini.

pirms 2 gadiem, 2018.06.10 11:04

hpp

Zīverte par poliklīnikas apz.

pirms 2 gadiem, 2018.06.11 14:50

nah

##Zīverte## !!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.12 20:29

21x21

Tā ilgā tiesāšana norāda vien to,ka tiesu sistēma vai nu ir uzpirkta vai bezspēcīga!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.10 11:22

Valfrīds

Varbūt formas pēc arī beidzot piespriedīs naudas sodu min.mēneša algas apmērā vai piespiedu darbu kādas 13 stundas un skaitīsies, ka lieta iztiesāta un vainīgais saņēmis sodu, bet vainīgais turpinās savu locekļamatu ar desmit reizes lielāku atalgojumu nekā tam faktiski vajadzētu būt un ar ko pilnīgi pietiktu, jo uz to locekļamatvietu aizpildīšanu taču arī ir vesels bars, kuri ir gatavi sisties asiņainiem purniem, lai tikai tiktu par locekli. Ja gatavi sisties par amatvietu asiņainiem purniem, tad kāpēc nesāk ar minimālo algu un tad, ja nav neviena, kurš gatavs sisties, tad no lēna gara varētu algu pacelt, bet ne jau nu tā, ka uzreiz 5-6 tūkstoši mēnesī. Vājprāta ārprāts - tikai tā to var pateikt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.10 17:07

Dzintra

Kura pēc skaita viņam ir šī krimināllieta?Viņš bez likumpārkāpšanas nespēj darboties.Dīvaina atkarība.

pirms 2 gadiem, 2018.06.10 18:25

opis

dzi tu blozga Dzintrele tu kas izmeklētāja esi

pirms gada, 2018.07.16 09:08

jelgavnieks

kauna prastos cienijamu dakteri gadu no gada peļ un zākā i pirtnieks i maiznieks i priekšnieks i priekšas priekšnieks nožēlojamas radībiņas sīki zaglēni krāpnieciņi darīs visu lai tikai nozaimojot dakteri -aši tādā veidā mazgātu savus šmucīgos kažokus jūs jā jā jūs smerdeļi nekad nekuros laikos nedzīvosiet kā klājas jo jūs esat rējēji cilvēknīdējeļi ļaunuma un naida perējumi Ķipura kungs ir un būs krietns vīrs teicams specialists vīnš savu maizīti nopoelnīs vienmēr ar godu un cieņujums krančeļi ,brokastis, atkritumu konteineros ,pusdienas, Tušķu izgāztuvēs-labas apetītes -saldajā ,pirkstu, sūkāt varat

pirms gada, 2018.07.16 09:06

Tiesu ziņas