Kukuļņemšanā apsūdzētā un attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu no jauna sāks skatīt decembrī 2

Jelgavas tiesa decembra vidū no jauna sāks skatīt kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu, liecina tiesu kalendārs.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā, kur to 14. decembrī pulksten 10 no jauna sāks skatīt tiesnese Irina Freimane.

Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 18. jūlijā atcēla divu zemāko instanču attaisnojošos spriedumus kukuļņemšanā apsūdzētā Ķipura lietā.

AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam. AT atzīst par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Kā ziņots, 2016. gada 26. oktobrī Zemgales apgabaltiesa atstāja nemainītu Jelgavas tiesas 2015. gada 23. janvāra spriedumu, ar kuru Ķipurs attaisnots.

Tāpat ziņots, ka 2015. gada 23. janvārī Jelgavas tiesa attaisnoja Ķipuru, kurš tika apsūdzēts iespējamās nelikumībās saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi.

Tiesa atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Taču spriedums nestājās spēkā, jo prokurors par to iesniedza apelācijas protestu.

LETA jau vēstīja, ka apsūdzība korupcijā bija celta SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklim Ķipuram un šīs slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājam Kalniņam par kukuļa saņemšanu un SIA "Digiteks" vadītājiem Gulbim un Kramenam par kukuļa nodošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem – 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010. gadā un sonoskopa iegādi 2011. gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs – 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

slm

Lai pasez un padoma,lepni dzivo uz slimnieku rekina

pirms 3 gadiem, 2017.10.10 13:31

ZAUERS

Ak,Dievs ! Kas gan tik nenotiek "brīvajā" Latvijā! Ķipuru nespēj notiesāt vienas paaudzes laikā un viņš joprojām ir LOCEKĻA amatā un saņem neskaitāmus tūkstošus lielu algu. Es tā nejauši uzgāju algu sarakstu un šķiet, ka viņs par 2016.gadu saņēmis ap 40 tūkstoši lielu algu. Tas ir ārprāts, lai neteiktu vairāk, ja algu maksā 8-10 reizes lielāku nekā faktiski tai vajadzētu būt. Pie tam- noziedzniekam,- vismaz potenciālajam, ja jau tie viņa paziņu tiesu lēmumi par attaisnošanu tomēr tiek atcelti. Bet kāpēc būtu jātiesā par kaut kāda niecīga kukuļa saņemšanu, ja faktiski būtu jātiesā par izlaupīšanu, t.i., nebaidīšanos saņemt galēji nesamērīgu algu. Normālos laikos jau sen būtu arestēts arī tas, kurš tura amatos šādus LOCEKĻUS un atļauj tā izlaupīt valsts naudu. Jā, kur nu, ja viens no pirmajiem labojumiem kriminālkodeksā bija 85.panta izņemšana no tā, lai nebūtu jābaidās izlaupīt. Tagad izlaupīšana ir pilnīgi likumīga, jo pantu par izlaupīšanu krimināllikumā, protams, arī neielika.

pirms 3 gadiem, 2017.11.12 09:51

Tiesu ziņas