Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietā par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā "Ziedkalne" nozīmēta ekspertīze 3

Lietā par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) "Ziedkalne" Jelgavas novadā nozīmēta ekspertīze, taču tās būtība netiek atklāta.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone aģentūrai LETA skaidroja, ka šomēnes notikušajā tiesas sēdē pieņemts lēmums par ekspertīzes noteikšanu. Tā kā lieta tiek skatīta slēgtās sēdēs, sīkāka informācija par ekspertīzi netiek izpausta.

Nākamā tiesas sēde atkarīga no ekspertīzes veikšanas laika.

Jau vēstīts, ka lietā apsūdzētajam apsūdzība celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro – ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem Grinšpone neatklāja, jo lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014. gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC "Zemgale" speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

"Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, "Zemgales" sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti," par izdarīto pēc notikušā informēja "Zemgales" vadītājs, piebilstot, ka tiesvedības laikā tiek nodrošināts gan juridiskais, gan psiholoģiskais atbalsts.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Janka

5 gadus nevar notiesāt kropļu, kas piesmej neaizsargātus cilvēkus, bērnus, viņus vajag apšaut kā trakus zvērus

pirms gada, 2018.09.25 00:42

> Janka

Varēt var, bet negrib notiesāt. Tas tāpēc, lai mēs visi izjustu "brīvestības" priekšrocības, jo krievu laikā, kad mēs bijām apspiesti, šādi kropļi tika notiesāti mēneša laikā. Vēlākais - 3 mēnešu laikā. Faktiski šādu kropļu tajos laikos nemaz arī nebija, jo tos savlaicīgi apzināja un pielika pie vietas.

pirms gada, 2018.09.26 14:50

pensionars

kuru galu nu tagad ekspertizēs tekuls krancis jau esot izekspirtējies ne reizi vien kāds tad tagad ,brīnums, jāgaida ,saslimšana, ,drošības, nauda kura tas pats vien kukulis ir tikai tādā veidā pataisīts pa likumīgu vai nu iedod kukuli vai iemaksā to pašu kukuli kurš tagad tiek atmazgāts likumīgā veidā un saucas-drošības-nauda kukulis vai drošības nauda tas tā maksāšanas būtību nemaina nu protams cilvēki izdzirdot ka žuliks lai izpirktos piekukuļo viņam vajadzīgo vai vajadzīgos un priekš kam žulikam papildus riskēt oficiali pilnīgi legāli iemaksā -drošības-naudiņu unnnesi brīvs kā mušša gaisā un tad jau noziepē asti palaid muļķi tālāk tikai laika jautājums nekur nepazudošais draugs -noilgums-un sargaties puišeļi garīgi slimie un pārejie kuri ir izvirtuļu redzeslokā iekāres objektu veidā

pirms gada, 2018.10.05 11:23

Tiesu ziņas