Neprognozē, kad iztiesāšanai nodos lietu par cilvēku turēšanu nebrīvē Līvbērzē 5

Lietas apjomīguma dēļ pašlaik grūti prognozēt, kad iztiesāšanai tiks nodota lieta par naudas izspiešanu, turēšanu nebrīvē un citiem Jelgavas pusē pastrādātiem noziegumiem, kas atklāti gada sākumā, aģentūru LETA informēja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Dainis Mālmanis.

Viņš skaidroja, ka lieta ir apjomīga, apsūdzības un apsūdzamo personu loks ir plašs, taču prokuratūra strādā, lai apsūdzības celtu pēc iespējas ātrāk. Iespējams, tas varētu notikt vēl līdz aprīlim.

Jau vēstīts, ka aizturēta noziedznieku grupa, kas vairāku gadu garumā nolaupījusi vientuļus cilvēkus, kuri regulāri sisti, turēti nebrīvē un šajā laikā iztukšoti viņu bankas konti, žurnālistiem iepriekš pastāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

J.Staļģevics pastāstīja, ka policijā pagājušā gada 1. jūnijā saņemts personas iesniegums par naudas izspiešanu. Jūlijā, veicot izmeklēšanas eksperimentu par naudas izspiešanu, aizturēta trīs personu grupa, tostarp, grupas organizators.

Grupējumu tur aizdomās par 55 nozieguma epizodēm, lietā pagaidām apzināti 16 cietušie, taču patiesais cietušo skaits noteikti ir lielāks, jo daudzi no šāda statusa atteikušies. Noziedzniekiem tiek inkriminēti pārkāpumi pēc 12 Krimināllikuma pantiem. Organizētā grupa tiek turēta aizdomās par personu nolaupīšanu, cilvēktirdzniecību, izspiešanu, personu turēšanu nebrīvē, nelikumīgu kredītkaršu izmantošanu un vairākiem citiem smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

abrakadabra

mums Lv tādi komersanti nu ļoooti daudz , ja taisās ievietot būrī atpūsties jāsāk ar ščēli .

pirms 4 gadiem, 2017.04.15 13:04

Dupuļs

Nevajag neko prognozēt, jo ir pilnīgi skaidrs, ka vilks garumā, lai iestājas noilgums un ......

pirms 4 gadiem, 2017.04.21 10:48

abrakadabra

pareizāk neprognozē varbūt kad iestāsies noilgums šim grupveida bandīstismam ?

pirms 4 gadiem, 2017.05.19 08:00

MS

... gaida rudeni un ziemu, no 16 paliks apmēram 8, varbūr

pirms 4 gadiem, 2017.07.04 18:13

Tiesu ziņas