Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā LDz ceļu meistara lietu oktobrī sāks skatīt apelācijas instance

Zemgales apgabaltiesa oktobrī apelācijas kārtībā sāks skatīt par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā bijušā AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu, noskaidroja aģentūra LETA.

Pirmās instances spriedumu lietā pārsūdzējusi gan apsūdzētā, gan apsūdzības puse, liecina tiesu informatīvās sistēmas dati. Lieta Zemgales apgabaltiesā saņemta augusta sākumā.

Paredzēts, ka pirmā tiesas sēde apelācijas instancē notiks 17. oktobrī pulksten 10. Lietu slēgtā tiesas sēdē skatīs Dace Skrauple.

Jau vēstīts, ka Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi apelācijas protestu attiecībā uz sodu, kas piemērots Krasnopjorovam, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Analizējot pierādījumus, tika konstatēts, ka apsūdzētais informāciju vāca ārvalsts interesēs un tās uzdevumā. Proti, tā bija militāra rakstura informācija par NATO militāro kravu kustību pa dzelzceļu un elementiem, kas raksturo to nodrošināšanu Latvijas teritorijā, līdz ar to skaidri norādot uz fokusu par ārvalsts interesējošo informāciju, skaidroja Rēķe.

Saskaņā ar apelācijas protestā teikto, prokurore uzskata, ka tiesa nav pilnībā izvērtējusi un izanalizējusi nodarījuma smagumu, ar likumu aizsargātās intereses apdraudējumu, un sods noteikts nesamērīgi mīksts, kas neveicinātu, lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, tādējādi soda mērs nav taisnīgs un samērīgs.

Apelācijas protestā prokurore lūdz tiesu apsūdzētajam galīgo sodu noteikt pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos sodus – brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un četriem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Tāpat ziņots, ka Krasnopjorovam tika piespriests cietumsods uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piespiedu darbs 60 stundas un probācijas laiks uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. Soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016. gada oktobra līdz 2018. gada janvārim.

Notiesātajam arī jāsedz procesuālie izdevumi 260,40 eiro apmērā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Tiesu ziņas