Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam Krasnopjorovam piespriež pusotru gadu cietumā 20

Zemgales rajona tiesa par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistaram Aleksandram Krasnopjorovam piesprieda cietumsodu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piespiedu darbu 200 stundu apmērā un probācijas laiku uz vienu gadu un sešiem mēnešiem.

Soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016. gada oktobra līdz 2018. gada janvārim. Līdz ar to viņam faktiski cietumā būs jāpavada aptuveni trīs mēneši.

Pēc cietumsoda izciešanas viņam būs jādodas uz Probācijas dienestu, lai labprātīgi pildītu piespiedu darbu.

Notiesātajam jāsedz procesuālie izdevumi 260,40 eiro apmērā. Tie jāsedz 30 dienu laikā no sprieduma spēkā stāšanās.

Notiesātais pēc sprieduma nolasīšanas no komentāriem atteicās, bet viņa aizstāvis uzsvēra, ka "spriedums ir nepamatots un nelikumīgs un tiks pārsūdzēts".

Tiesas zālē spriedumu līdz ar apsūdzēto un viņa piederīgajiem noklausīties bija atnākuši arī vairāki partijas "Saskaņa" pārstāvji.

Kā novēroja aģentūra LETA, apsūdzētais jau bija gatavs notiesājošam spriedumam un arestam, jo uz sprieduma nolasīšanu bija paņēmis līdzi somu ar personīgajām mantām. Taču viņš tiesas zālē netika apcietināts, ņemot vērā, ka spriedums vēl nav stājies spēkā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, laikā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darbavietā – LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā –, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7 gramu apmērā.

Krasnopjorovu 2016. gada nogalē aizturēja Drošības policija. Šajā kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos. Kriminālprocess tika sākts 2016. gada 27. septembrī, izvērtējot ilgākā laika periodā pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūto informāciju.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka par spiegošanu aizturētais vīrietis ir bijis "Saskaņas" biedrs un Afganistānas kara veterāns, un tieši saviem bijušajiem dienesta biedriem varētu būt sūtījis savākto informāciju.

Viņš regulāri esot uzturējis kontaktus ar bijušajiem padomju armijas dienesta biedriem Krievijā, un, visticamāk, viņiem arī sūtītas ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem sūtītas caur Jelgavu, ziņoja "Nekā personīga".

Krasnopjorovs strādājis LDz Jelgavas nodaļā par ceļu meistaru, vadījis iecirkni ar 15 darbiniekiem un atbildējis par sliežu uzturēšanu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Aigars

Nav brīnums, ka tik maz iedeva:

http://www.kasjaks.lv/viss-slikti/mediju-magnatu-karlinsku-gimene-jelgava?goto=25

pirms gada, 2018.05.29 18:31

Aigaram

Ar tādiem galiem brīnums, ka vispār notiesāja! Te taču ir vesela mafija!

pirms gada, 2018.05.29 18:32

Palasīju Kasjaks saiti

Te viss skaidrs Karlinski=Stoļarovs=Krasnopjorovs vesela sistēma!!!

pirms gada, 2018.05.29 18:39

Draudziņš

Tas taču SC deputāta Stoļarova draudziņš!

pirms gada, 2018.05.29 20:36

Novaja

Novaja.lv vienmēr ir daudz un labi rakstījusi par Stoļarovu un Krasnapjorova afgāņiem. Reklāmas tai portālā sarkanajiem nekad nav trūcis: http://www.novaja.lv/news/article.html?xml_id=21629

pirms gada, 2018.05.29 21:27

Juro

Sods ir simbolisks un aizstāvja skaidrojums kādēļ apsūdzētais fotografēja ir smieklīgs un naivs.

pirms gada, 2018.05.29 22:15

drupijs

Parasti spiegiem sroks no astoņi sākas. Kaut kas nesaprotams?

pirms gada, 2018.05.29 23:24

Bubu

Ха-ха, шпионил за секретами Латвии. Самый главный секрет Латвии - лизать **** США и Евросоюзу. Они отлично с этим справляются.

pirms gada, 2018.05.30 07:01

sandzis

Kas nu runātu...
Kurš no jums ir labāks - siekalojieties ap fašistisko RU

pirms gada, 2018.05.30 09:08

badžoo

tu aizmirsi vēl Krieviju pieminēt! Es uzkatu ka arī Krievijai nevajadzētu ****u laizīt!

pirms gada, 2018.06.01 18:30

Greex

Kā saprotu,tad krievfašistu vidū ir pieņemts laizīt d...u saimniekam, tādēļ šie ļautiņi naivi domā, ka visi dara tāpat, kā viņi.

pirms gada, 2018.06.02 18:05

Hops

Nevajadzētu šajā lietā pieminēt Stoļarovu, tas ir pārak mazs gariņš - pirdiens vējā!

pirms gada, 2018.05.30 08:19

P.S. nn

Kommentatori (boļšinstvo)

pirms gada, 2018.05.30 11:01

badžoo

Par kādu spiegošanu? Ak pareiz, bez viņa jau neviens nekad neko nezināja. Interesanti tad priekš kam attiecīgājām valstīm ir kosmiskie kuģi un mākslīgie zemes pavadoņi? Baigi slepeno informāciju nodeva krieviem, ņirgas rauj. Drīzāk jau jeņķu dēļ sataisīja šo tiesu, redz kā mēs savlaicīgi reaģējām.

pirms gada, 2018.06.01 18:27

jānis

tas pats kā jeņķi mēģenē iebēra mannu un TV izrādija ka tas ,pulvers, esot massu iznīcināšanai paredzētsHuseinu pakāra Irāku izpostija izlaupija un lieta darīta firmas zīme-made in USA

pirms gada, 2018.06.02 06:58

joperesete

krievfašisti lzvēŗsušies šai avīzē kā savā divgalvainā kremlī .

pirms gada, 2018.06.02 09:20

Tiesu ziņas