Par zādzību no naftas vada Glūdā piespriesti nosacīti sodi 2

Par Jelgavas novadā pastrādātu naftas zādzību no naftas vada deviņu personu grupējumam tiesa piespriedusi nosacītus sodus, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Apsūdzētie lietā ir Mihails Šapars, Sergejs Zaicevs, Artūrs Neliuss, Artūrs Gorlovs, Sergejs Vladiko, Aivis Aleksējevs, Oļegs Zolotarjovs, Deniss Smuļko un Igors Kovals.

Grinšpone skaidroja, ka visi apsūdzētie savu vainu atzina. Visiem deviņiem brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku. Noteikto sodu ilgums ir no diviem gadiem līdz trim gadiem un pieciem mēnešiem.

Pagājušajā nedēļā lietā pasludināts saīsinātais spriedums, taču lietas dalībnieki var lūgt pilna sprieduma sagatavošanu, un tad tiesas lēmumu būs iespējams pārsūdzēt.

Jau vēstīts, ka grupējumam celta apsūdzība par naftas un naftas produktu vada tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par zādzību.

Organizētā grupa tīši bojāja augsta spiediena maģistrālo naftas produktu vadu un veica naftas produktu zādzību. Zaudējumi par vada bojāšanu sasniedza 3589 eiro, bet zādzību rezultātā nodarīti 1526 eiro zaudējumi.

Noziegumi pastrādāti ilgākā laika posmā Jelgavas novada Glūdas pagastā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Unkass

Vispār - superkolosāli, lai neteiktu vairāk! Cik daudz laika patērēts, cik daudz papīru sarakstīts, cik daudz lietu novilcināts, jo meklētāji, izmeklētāji un beigu beigās tiesneši pa tukšo situšies,- tā kā tiesājamie dažkārt šīm iestāžu amatpersonām pat uzkakājuši, neierodoties uz pratināšanu, pat uz tiesu. Beigu beigās - NOSACĪTI !!!! Tīri jābrīnās, ka nav attaisnoti, pamatojot ar to, ka pie visa vainīga Krievijas propoganda, krievu armija un kompartija.
* Nozziegums izdarīts grupā, tas izdarīts atkārtoti, to izdarījuši galvenokārt "atbrīvotāji", ko var spriest pēc noziedznieku vārdiem un uzvārdiem. Ko tad vēl vajadzēja, lai notiesātu ?! Šajā pat laikā raksta un runā par izmeklētāju un tiesu aizņemtību, kad krimināllietas velk gadu gadiem.
Tik tiešām nevar saprast, kāpēc vara un izpildvara atļauj noziedzniekiem un tiesnešiem tā rīkoties.

pirms 3 gadiem, 2018.06.04 14:34

piekrītu

Piekrītu visam izņemot nacionalitāšu iejaukšanu. Tiesu sistēma ir jāsakārto. Man patīk kā Aldis Gobzems intervijās saka, ka jāsāk ar drošību - tai skaitā tiesiski sakārtotu valsti. Nēesmu baigais KPVLV fans, bet te nu viņam taisnība. Liekas Latvijai par to arī aizrādīts no EK vai OECD puses, ka tiesas velkas gadiem.
Manuprāt vispār tiesa nav jāpārtrauc, ja apsūdzētais nav ieradies - tas vienkārši nozīmē, ka apsūdzētais ir atteicies sevi aizstāvēt.

pirms 3 gadiem, 2018.06.05 12:04

Tiesu ziņas