Pēc prokurora lūguma atliek lietas izskatīšanu par pasūtījuma slepkavību

Jelgavas tiesa šodien pēc prokurora lūgumu atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā 1983. gadā dzimušais Oļegs Kļimanovs apsūdzēts par personas slepkavību, piekrītot par to saņemt samaksu 5000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Krimināllietas izskatīšana atlikta uz 2. jūnija pulksten 10 pēc prokurora lūguma.

Jau vēstīts, ka bojāgājušā sieva pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Kā ziņots, 2015. gada 7. decembrī ap pulksten 7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziegumu, kas nosaukts Krimināllikuma 117. panta 3. un 9. punktā. Viņš saukts pie kriminālatbildības arī par to, ka iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Tiesu ziņas