Prokurore lūdz tiesu parlamentārietim Liepiņam piespriest naudas sodu 4

Prokurore Ludmila Masļakova šodien Jelgavas tiesā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēto Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu Daini Liepiņu prasīja sodīt ar naudas sodu desmit minimālo mēnešalgu jeb 3600 eiro apmērā.
Savukārt Liepiņa advokāte Brigita Miķelsone tiesas debatēs paziņoja, ka Liepiņam izvirzītās apsūdzības neatbilst likumam un tiek pārkāptas viņas klienta tiesības uz aizstāvību.

Kā ziņots, šodien Jelgavas tiesa turpināja skatīt lietu, kurā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēts Saeimas deputāts Liepiņš.

Tiesas sēdē iepriekš, 30.jūnijā, puses pauda gatavību pāriet pie debatēm, bet prokurore lūdza laiku tām sagatavoties, tāpēc tiesas sēde tika atlikta līdz šodienai.

Liepiņš ir apsūdzēts pēc Krimināllikuma 219.panta 2.daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore iepriekš informēja, ka sākotnēji Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012.gada jūnijam un ir saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās par 2009., 2010. un 2011.gadu, kas detalizētāk ir vairākkārt norādītie neatbilstošie dati ar dažādām atšķirībām lielu summu apmēros.

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Apsūdzības panti un būtība saglabājas tā pati, tikai septiņu epizožu vietā grozītajā apsūdzībā palika sešas epizodes un dažās bija mazāks faktu uzskaitījums.

Prokurore grozīja apsūdzību, izslēdzot no tās detaļas, kas attiecas uz laiku, kad Liepiņš bijis Rīgas brīvostas valdē.

Pēc Liepiņa stāstītā, kļūdas viņa deklarācijā radušās, jo viņš neesot pietiekami precīzi nokopējis datus no citām datubāzēm, tāpat viņam bijušas uzrādītas naudas summas ārzemju valūtā pēc novecojuša valūtas kursa. Lielāko naudas apjomu neatbilstību radījis fakts, ka Liepiņš esot kļūdījies viņam piederošo kapitāldaļu apjomā SIA "Intransserviss", jo, nemainoties daļu skaitam, bija mainījusies to vērtība pēc peļņas kapitalizēšanas.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

zemgals

Paskat kā Rāviņa rokaspuišu dzemdēta lieta sadarbībā ar korumpētu prokurori un angažētu tiesnesi spēj neļaut tautas vēlētam deputātam realizēt viņam uzticēto pienākumu pildīšanu Saeimā! Tādā valstī dzīvojam... Rāviņastāna rullē!

pirms 6 gadiem, 2015.09.02 19:42

Greex

Nu ja, nu ja, Dainītis gan laikam tāds jauks un pūkains. Īsts sirdsc ilvēks, šķīstuma un godīguma iemiesojums...

pirms 6 gadiem, 2015.09.02 20:27

Greex

Eu, ZZ, tātad vārds "c i l v ē k s" ir aizliegtais vārds? Jūs tur paranoju saķēruši vai galvu saspieduši?

pirms 6 gadiem, 2015.09.02 20:29

Tiesu ziņas