Saeimas komisija piekrīt turpmākai deputāta Liepiņa krimināllietas izskatīšanai; Jelgavas tiesai nodod arī «spaisa» lietu 2

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma piekrist Jelgavas tiesas lūgumam par turpmāku lietas izskatīšanu, kurā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēts Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Paredzēts, ka rīt par šo lēmuma projektu deputāti lems Saeimas plenārsēdē.

Ētikas komisija iepriekš, atbildot uz Jelgavas tiesas jautājumiem, skaidroja, ka deputāta neaizskaramība sākas ar dienu, kad viņš stājas amatā, līdz ar to gadījumā, kad kriminālvajāšana sākta, pirms persona kļuvusi par deputātu, arī jālūdz Saeimas piekrišana kriminālprocesa turpināšanai.

Liepiņš, komentējot aktuālo tiesvedību, iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka šo kriminālprocesu, kas tika sākts vēl pirms vēlēšanām, viņš nav slēpis. Par to tika ziņots Jelgavas vietējos medijos, bet plašāk tas bija palicis nepamanīts. Par to bija informēta arī Centrālā vēlēšanu komisija, arī partijas biedri un vēlētāji.

Par prokuratūras inkriminēto noziedzīgo nodarījumu Liepiņu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Nākamā tiesas sēde šajā lietā plānota 31.martā plkst.10, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas tiesā.

Liepiņš jau iepriekš paziņoja, ka deputāta mandātu nedomā nolikt, jo neuzskata, ka tam par pamatu varētu būt kļūda, aizpildot amatpersonas deklarāciju. Liepiņš iepriekš sacīja, ka deklarācijā viņš nebija pietiekami precīzi nokopējis datus no citām datubāzēm, tāpat viņam bijušas uzrādītas naudas summas ārzemju valūtā pēc novecojuša valūtas kursa. Lielāko naudas apjomu neatbilstību radījis fakts, ka Liepiņš esot kļūdījies viņam piederošo kapitāldaļu apjomā SIA "Intransserviss".

Deputāts kriminālprocesu par kļūdu amatpersonas deklarācijā uzskata par politisku izrēķināšanos.

Savukārt prokuratūra nodevusi Jelgavas tiesai krimināllietu, kurā par apreibinošo vielu jeb tā dēvētā spaisa iegādāšanos un realizēšanu apsūdzēts kāds vīrietis.

Prokuratūra paziņojumā presei norāda, ka apsūdzētais realizācijas nolūkā no pirmstiesas izmeklēšanas gaitā nenoskaidrotas personas iegādājās ne mazāk kā 32 gramus zaļas krāsas augu valsts izcelsmes vielas, kas satur psihotropo vielu "5F-AMB", un 21 gramu pulverveida vielas, kas arī satur "5F-AMB".

Turpinot savas noziedzīgās darbības, psihotropo vielu realizācijas nolūkā vīrietis telefoniski sazinājās ar savu paziņu un piedāvāja viņam piedalīties "spaisa" realizēšanā.

Turpmākajā darbībā iesaistījās speciālā izmeklēšanas eksperimenta dalībnieks, kurš samaksāja 20 eiro un saņēma informāciju par vielas atrašanos izglītības iestādes teritorijā pie transformatora ēkas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vieglāk aborigēnus purināt nekā SC piekto kolonu .

pirms 6 gadiem, 2015.02.04 19:59

Tiesu ziņas