Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājies spēkā spriedums apsaimniekotāja prasībā piedzīt zaudējumus no VUGD 5

Stājies spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums SIA "Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde" (NĪP) prasībā piedzīt zaudējumus no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) par sabojāto zālienu glābšanas darbu laikā Jelgavā, ar kuru apsaimniekotāja prasība noraidīta.

Tiesu informatīvajā sistēmā publiskotā informācija liecina, ka apgabaltiesas spriedums, noraidot pieteikumu par VUGD faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku un par 602 eiro mantisko zaudējumu atlīdzinājumu, nav pārsūdzēts, līdz ar to tas ir stājies spēkā. Naudas līdzekļi pieprasīti par sabojāto aizsargapmali, gājēju celiņu un zaļo zonu.

Tāpat izbeigta tiesvedība, kas ierosināta, pamatojoties uz NĪP pieteikumu par 27 eiro zaudējumu atlīdzinājumu no VUGD.

Jau vēstīts, ka apelācijas instancē lieta nonāca, jo gan VUGD, gan NĪP pārsūdzēja Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama spriedumu, ar kuru par prettiesisku atzīta dienesta faktiskā rīcība, glābšanas darbu laikā ar specializēto transportlīdzekli pārvietojoties pa zaļo zonu pie mājas Jelgavā.

Tiesa lēma neapmierināt NĪP pieteikumu daļā par 629 eiro zaudējumu atlīdzināšanu par sabojāto aizsargapmali, gājēju celiņu un zaļo zonu.

Tiesa atzinusi, ka, veicot glābšanas darbus Asteru ielā 16, Jelgavā, nepastāvēja tiesību normās noteiktie priekšnosacījumi, pamatojoties uz kuriem VUGD amatpersonas bija tiesiskas pārvietoties pa zaļo zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu, liecina anonimizēts tiesas spriedums.

Glābšanas darbi pie mājas norisinājās 2016. gada 25. aprīlī, kad VUGD bija jānodrošina mediķiem iespēja iekļūt kādā no nama dzīvokļiem.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme Birziņa uzsvēra, ka minētajā gadījumā dienesta darbinieki veica glābšanas darbus un rīkojās saskaņā ar normatīvajiem aktiem.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

joperesete

NĪPeriešiem smadzenes žūst varbūt no karstuma ? vai kāda nedziedināma slimība .

pirms 2 gadiem, 2018.05.29 10:43

jurists

NĪPs kā tāds ir neārstējama slimība, bet slimības iemesls ir audzējs ar uzvārdu Vidžus. Kārtējais ZZS subprodukts, tāpat kā visa Jelgavas dome ar visiem tās atvasinājumiem. Pieraduši kolhozu vadīt, neko jaunu 20 gadu laikā nav iemācījušies, turpina pēc tām pašām metodēm.

pirms 2 gadiem, 2018.05.29 11:19

vārds

Juristiem tas ****juks samaksāja vismaz 10x vairāk, kā būtu izmaksājusi ietves sakārtošana.

pirms 2 gadiem, 2018.05.29 11:29

Resnais

Tiesa atzinusi, ka, veicot glābšanas darbus Asteru ielā 16, Jelgavā, NEPASTĀVĒJA tiesību normās noteiktie priekšnosacījumi, pamatojoties uz kuriem VUGD amatpersonas bija tiesiskas pārvietoties pa zaļo zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu, liecina anonimizēts tiesas spriedums.

izlasot šo rindkopu, secināms, ka VUGD nebija tiesības braukt pa zāli.

pirms 2 gadiem, 2018.05.30 13:05

badžoo

Varbūt citreiz VUGD ļaus nodegt NĪP īpašumiem, tipa mēs nevarējām tiem piekļūt!

pirms 2 gadiem, 2018.06.05 18:27

Tiesu ziņas