Tiesa attaisno meitenītes notriekšanā apsūdzēto Jelgavas novada Sporta centra vadītāju Beitānu 12

Jelgavas tiesa atzinusi par nevainīgu Jelgavas novada Sporta centra vadītāju Vladislavu Beitānu, kurš bija apsūdzēts par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja cilvēka nāvi, proti, par meitenītes nāvējošu notriekšanu Līvbērzē, aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Viņa skaidroja, ka krimināllieta šodien izskatīta pēc būtības un pasludināts saīsinātais spriedums. Tiesa nosprieda Beitānu atzīt par nevainīgu un attaisnot. Cietušā morālā kaitējuma kompensāciju nolemts atstāt bez izskatīšanas.

Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams, bet procesa dalībnieki desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu, skaidroja Grinšpone. Pilnu spriedumu var pārsūdzēt vai protestēt desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas apelācijas kārtībā.

2012. gada 24. janvārī pulksten 15.17 autoceļa P98 Jelgava–Tukums 7. kilometrā Līvbērzes pagastā 1961. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "KIA Sportage", notrieca 2005. gadā dzimušu meiteni, kura no gūtajām traumām notikuma vietā mira.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa aģentūru LETA sākotnēji informēja, ka, pēc policijas noskaidrotās informācijas, meitene izkāpa no autobusa un, apejot to no aizmugures un nepārliecinājusies par satiksmes drošību, izskrēja uz brauktuves tuvu braucošās automašīnas priekšā. Automašīna meiteni nāvējoši savainoja, un viņa nomira negadījuma vietā.

Negadījumā iesaistītā "KIA Sportage", kas nāvējoši traumējusi meitenīti no Līvbērzes, bija Jelgavas novada domes automašīna.

Jelgavas prokuratūras virsprokurore Vida Kravcova aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar šo satiksmes negadījumu policijas izmeklēšanā konstatēts pārkāpums šofera rīcībā, tāpēc prokuratūra Beitānam cēlusi apsūdzību pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas – par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Lietā kā cietušais ir bojāgājušās meitenītes tēvs, kurš apsūdzēto Beitānu uzskata par vainīgu, jo, viņaprāt, šoferis neesot darījis visu iespējamo, lai novērstu traģēdiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Resnais

stirnas mirst pašas, un bērni mirst paši. Nekā neparasta. Ja neskaita to, kā Ziedonis nokļuva notikuma vietā ātrāk par neatliekamo palīdzību. Ak jā, viņam taču ir lidojošais slotaskāts.

pirms 4 gadiem, 2017.05.10 23:45

stulbums

Vispār jau šī ir traģēdija, kura absolūti katram, kas pie stūres var gadīties. Un, jā, sīči mēdz izkriet uz ceļa. Un Beitāns medībās nepiedalās. Neputrosim p-irkstu ar gurķi...

pirms 4 gadiem, 2017.05.16 15:38

Vernons

Beidzot loģisks tiesas spriedums! Saskaņā ar Ceļu satiksmes Likuma 19. panta 1., 3. un 4. punktiem, kas noteic kārtību un secību kā darbosies CSN un kā katram no mums uz ceļa ir jārīkojas. Līdz 12 gadu vecumam bērns jāved pie rokas tiešā un pārnestā nozīmē!

pirms 4 gadiem, 2017.05.11 00:17

jonsreinītim

Vernon!
Kam tu centies iztapt un vai tiešām esi tik "gudrs"kā izliecies!Nebojā citiem garastāvokli ar savām"gudrībām".Aunapiere!!

pirms 4 gadiem, 2017.05.12 11:35

Vernons

Ceļu satiksmes Likuma 19. panta 1., 3. un 4. punkti noteic kārtību un secību, kā Tu, es un ikviens no mums uz ceļa rīkosies!
16. Ārpus gājēju pārejas vietās, kur satiksme netiek regulēta, gājēji drīkst iziet uz brauktuves tikai pēc tam, kad ir novērtējuši attālumu līdz transport­līdzekļiem, kas tuvojas, kā arī novērtējuši to braukšanas ātrumu un pārlieci­nājušies, ka brauktuves šķērsošana nav bīstama un ka netiks traucēta transport­līdzekļu satiksme.
18. Gājējiem aizliegts: 18.4. iziet uz brauktuves, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transport­līdzekļi, aiz stāvoša transportlīdzekļa vai cita šķēršļa, kas ierobežo redzamību.
Kuram no ģimenes locekļiem bija uzticēts sagaidīt bērnus? Un autobusa vadītājam bija, ir un būs pienākums padomāt par šo bērnu drošību! Tas izriet No CSL 19. panta 3. punkta! Atceries un iegaumē katrs var ietekmēt gan pozitīvi gan negatīvi situāciju uz ceļa! Es vismaz cenšos to izdarīt pozitīvi.

pirms 4 gadiem, 2017.05.12 17:40

Kuku

Un ja nu neviens nesagaidīja? Tāpēc vainīgs? Nē. Ja nu vienīgi ne reizi nebija pamācīts, ka nedrīkst skriet uz ielas, ja neredzi vai nebrauc mašīnas. Un kāds sakars autobusa šofera atbildībai par to, ko dara pasažieris, pēc izkāpšanas no autobusa, ko, dulburi? Domā, ko raksti!

pirms 4 gadiem, 2017.05.27 08:52

TIEVAIS

Gan jau savu sanems pec nopelniem,sporta centra mahinators

pirms 4 gadiem, 2017.05.12 20:25

ārprāts

šitas pļēgurs atzīts par nevainīgu.viņš mūžīgi ir piedzēries un par visiem ņirgājas, čurka. Dome arī gadiem ilgi piesedz šo mēslu!

pirms 4 gadiem, 2017.05.16 18:35

asdfgh

ta vish bija piedzeeries?

nu taa vienkaarshi njemot - ko gan cilveeks var izdariit, ja vinjam priekshaa izlec cilveekbeerns??? Māciet savus bērnus.

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 08:21

Valdis

Normālās valstīs, un normāli autovadītāji,apdzenot publisko transportu vai tuvojoties tam,kad tas izlaiž pasažierus,samazina braukśanas ātrumu,ja pastāv trieciens,lai vismaz tas nebūtu nāvējošs,Beitāns ir Slepkava,bērniņš jau sen ir enğeļu valstībā un Dievs ir piedevis vecākiem,ka nenosargāja,bet Te atkal parāda LV korumpētību,nesakārtotību,lai katram pēc nopelniem.

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 09:54

Lata

Beitāns vienmēr dzīvo uz urrā, jo lieliski prot sev vajadzīgos cilvēkus uzpirkt, arī meitu ir iekārtojis darbā novada pašvaldībā, ieńem vadošu amatu, pašvaldība arī labu auto šim ir pieškīrusi. Nodzer pašvaldības naudu....Nogalina svešu bērnu, un alkal ir ticiis sveikā! Tā kā, viss notiek, Beitāns tik staigā un smaida no laimes.

pirms 2 gadiem, 2018.11.17 11:34

Tiesu ziņas