Uz februāri pārcelta lieta par 200 000 eiro zaudējumu nodarīšanu Jelgavas slimnīcai 2

Tiesneses prombūtnes dēļ Jelgavas tiesā uz 10.februāri pārcelta krimināllieta, kurā Jelgavas slimnīcas ārste Solveiga Ābola apsūdzēta par to, ka ar prēmiju un piemaksu noteikšanu slimnīcas darbiniekiem Jelgavas pilsētas slimnīcai radījusi materiālo zaudējumu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar tiesneses komandējumu šī lieta, ko iepriekš bija plānots skatīt šodien, pārcelta uz 10.februāri plkst.10.

Kā ziņots, iepriekš, 20.aprīlī, tiesa nesāka skatīt šo krimināllietu saistībā ar apsūdzētās slimību.

Iepriekš jau ziņots, ka apsūdzība ir saistīta ar laiku, kad pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" toreizējais valdes loceklis Andris Ķipurs tika atstādināts uz laiku no 2011.gada 23.maija līdz 2012.gada 18.decembrim un par valdes locekļa pienākumu izpildītāju tika iecelta Solveiga Ābola, kas bija Ķipura vietniece. Līdzīgi kā citā lietā, kas sākta pret Ķipuru, arī Ābolas apsūdzība ir saistīta ar prēmiju vai piemaksu noteikšanu slimnīcas darbiniekiem.

Decembrī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodeva krimināllietu, kurā sieviete apsūdzēta par to, ka, būdama valsts amatpersona, izmantojusi savu dienesta stāvokli un Jelgavas pilsētas slimnīcai radījusi materiālo zaudējumu vairāk nekā 141 447 latu (201 261 eiro) apmērā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā krimināllietā apsūdzēta kādreizējā Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes locekle.

Kā aģentūrai LETA norādīja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, izmeklēšana tika sākta pēc Valsts kontroles iesnieguma. Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētā sieviete, būdama valsts amatpersona un izmantojot savu dienesta stāvokli, pretēji dienesta interesēm, mantkārīgā nolūkā izdeva rīkojumus par prēmiju izmaksu darbiniekiem un piemaksas noteikšanu vienam darbiniekam, apzinoties, ka rīkojumi ir prettiesiski.

Apsūdzētā sieviete izdeva rīkojumus par prēmiju izmaksu arī tādām darbiniecēm, kuras bija bērna kopšanas atvaļinājumā. Prettiesisku darbību rezultātā uzņēmumam tika radīts materiāls zaudējums vairāk nekā 141 447 latu (201 261 eiro) apmērā.

Apsūdzētā sieviete pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas. Lieta izskatīšanai nodota Jelgavas tiesai.

Prokuratūra gan norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mmm

Jelgavas slimnīcas ārste Solveiga Ābola apsūdzēta par to, ka ar prēmiju un piemaksu noteikšanu SLIMNīCAS DARBINIEKIEM Jelgavas pilsētas slimnīcai radījusi materiālo zaudējumu... Bet Zīverte "maksāja" sev, vienkārši apzaga poliklīniku un nekas.

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 17:35

s

varbūt nedalījās?

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 13:04

Tiesu ziņas