Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz tiesas sēdi par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā "Ziedkalne" piespiedu kārtā vedīs lieciniekus 2

Uz šodienas tiesas sēdi lietā par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) "Ziedkalne" Jelgavas novadā lieciniekus vedīs piespiedu kārtā, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Iepriekš krimināllietas iztiesāšana atlikta uz šodienas pulksten 10, jo nebija ieradušies liecinieki. Tiesa lēma lieciniekus atvest piespiedu kārtā.

Jau vēstīts, ka lietā apsūdzētajam apsūdzība celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro: ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem Grinšpone neatklāja, jo lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks iepriekš skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014.gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC "Zemgale" speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

"Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, "Zemgales" sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti," par izdarīto pēc notikušā informēja "Zemgales" vadītājs, piebilstot, ka tiesvedības laikā tiek nodrošināts gan juridiskais, gan psiholoģiskais atbalsts.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pensionars

kā tad izrādīsies vēl ka liecinieki ir vainīgi šajā ieilhušajā šmucē tas jau ir no jaunās izpestīšanas sērijas līdz šim burlaki bij pamanijušies ,saslimt, vai atpirkties pa kaut kādām mistiskām drošības naudām tagad kažokus met otrādi un lūk izrādīsies ka garīgi slimie paši ir izvirtulim uzprasijušies sen nau taisnības un vai jel kad būs........

pirms gada, 2018.09.13 15:53

Tiesu ziņas