1. decembrī tikšanās “Kultūru šarms” tiešsaistē – aicina iepazīt baltkrievus Jelgavā 5

Sarunu vakars “Kultūru šarms”- tikšanās tiešsaistē notiks otrdien, 1. decembrī, pulksten 17, un tajā aicināti piedalīties Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki ar ģimenēm un vietējās sabiedrības pārstāvji. Tiešsaistes gaitā varēs plašāk iepazīt baltkrievu kultūru un baltkrievu kultūras un tradīciju uzturēšanu Jelgavā. Virtuālā tikšanās notiks "Zoom" platformā. 

Jelgavā dzīvo 3798 baltkrievu jeb 5,5 % no visiem Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, un  tā ir otra lielākā minoritāte pilsētā. Baltkrievija ir Latvijas Republikas kaimiņvalsts un, lai uzlabotu sabiedrības izpratni par citu valstu kultūru un uzlabotu savstarpējo attieksmi starp citu tautību iedzīvotājiem, tiek piedāvāta iespēja iepazīties un padziļināt savas zināšanās par baltkrievu kultūru. 

2006. gadā Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” biedri apvienojas, lai saglabātu savu etnisko identitāti, radot priekšnoteikumus savas kultūras apzināšanai, kultūras vērtību nodošanai nākamajām paaudzēm, mazinot asimilācijas draudus visu Latvijā dzīvojošo etnisko grupu vidū. Jelgavas baltkrievu biedrības pārstāve Jeļena Grīsle iepazīstinās auditoriju ar Baltkrieviju, baltkrieviem Jelgavā un biedrības darbu, veiksmēm un neveiksmēm.  Iepazīstinās arī ar baltkrievu vokālā ansambļa “Ļanok” pieredzes stāstu un  kolektīva radošo darbību, ikdienas praksi un Baltkrievu kultūras dienu organizēšanu Jelgavā. 

Pasākums tiek rīkots ar mērķi palīdzēt integrēties latviskajā vidē imigrantiem un, savukārt, vietējiem iedzīvotājiem sniegt iespēju iepazīt Latvijā dzīvojošās tautas, atklāt citu kultūru spilgtākās iezīmes un arī slēptās, neredzamās kultūras šķautnes, kas kā izziņas informācija palīdzētu savstarpējos integrācijas procesos. Šāda saruna vakara uzdevums ir arī nodrošināt savstarpēju izpratni, starpkultūru dialoga veidošanos, veicināt citu tautu vidū latviešu valodas apguvi un lietošanu publiskajā telpā. 

Interesenti laipni aicināti pievienoties! Pasākums ir bezmaksas.

Sarunu vakars – tikšanās tiešsaistē “Kultūru šarms” ir projekta “Integrācijas ABC – 3” pasākums. Projektu „Integrācijas ABC – 3” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pasākums bezmaksas

vai tad drīkst rīkot tādus pasākumus un vēl aicina laipni pievienoties? Beidziet tak vienreiz ar savu dziedāšanu un dejošanu! Vai par maz saslimušo?

pirms mēneša, 2020.12.01 13:18

Kultūra un izklaide