Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Agris Krūmiņš: “Vecumam tēva dzīvē nebija lielas nozīmes”

Gada nogalē Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā noritēja atceres brīdis, pieminot kultūras darbinieku Gunti Krūmiņu – amatierteātru režisoru un Jelgavā pazīstamu žurnālistu. 29. decembrī viņam būtu apritējuši deviņdesmit gadi. “Līdz pēdējai stundiņai, pat tad, kad slimība tēvu bija piesaistījusi gultai, viņš nebeidza interesēties par projektiem un iecerēm. Domāju, ja viņam vēl būtu dots laiks, viņš daudz ko būtu paspējis izdarīt. Cilvēka vecumam nav tik lielas nozīmes. Cilvēks vecumā var saglabāt jauneklības nemiera garu,” atceres brīdī sacīja Gunta Krūmiņa dēls režisors Agris Krūmiņš. Viņa tēvs aizgāja aizsaulē 73 gadu vecumā 2004. gadā.  

Uz skatuves kopš sešu gadu vecuma


Rakstos saglabājies Gunta Krūmiņa teiktais, ka teātri viņš sācis spēlēt sešu gadu vecumā. Tēlojot puisēnu, kas nes ziedus baronam, Guntis piedalījās Ā.Alunāna lugas “Kas tie tādi, kas dziedāja” iestudējumā Garozas skolā, kur strādāja viņa māte Hermīne Krūmiņa. Par skolotāju gatavojās kļūt arī Guntis, pēc kara iestājoties Jelgavas Pedagoģiskajā skolā. Tomēr drīz vien viņa dzīvē teātris un kultūras darbs guva virsroku. Dēls Agris stāsta, ka jaunībā tēvs mēģināja iestāties Latvijas Valsts konservatorijā, kur tolaik mācīja aktierus, taču viņu neuzņēma. “Žēl. Domāju, ka no tēva būtu iznācis labs aktieris,” piezīmēja dēls.  

Visu rakstu lasiet 16. janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no Krūmiņu ģimenes albuma

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide