Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aklais randiņš ar grāmatu Jelgavas bibliotēkās

Valentīndienā, 14. februārī, Jelgavas pilsētas bibliotēka lasītgribētājus aicina uz īpašu tikšanos – pasākumu "Aklais randiņš ar grāmatu". Tajā ikvienam būs iespēja izvēlēties lasāmvielu, iepazīstot vien nelielu tās aprakstu. Mīlētāju dienai veltītas aktivitātes notiks arī Miezītes un Pārlielupes bibliotēkā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Šādu akciju rīkojam jau vairākus gadus, un lasītāji to vienmēr gaida ar lielu interesi. Ideja ir ļoti vienkārša – Valentīndienā atsevišķas bibliotēkas grāmatas būs īpaši sapostas un gaidīs lasītājus, kuri būtu gatavi iepazīties un aiznest tās uz mājām, neko par tām nezinot, vien saņemot nelielu mājienu, kāds varētu būt grāmatas sižets. Nevarēs redzēt ne grāmatas vāku, ne autoru, ne nosaukumu, ne anotāciju," informē bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska, piebilstot, ka viss būs kā īstā “aklajā randiņā”, kad nevar zināt, ar ko gaidāma tikšanās, vai tā izvērtīsies patīkama, vai liks vilties. Piedalīties akcijā aicināti ne vien bibliotēkas pastāvīgie lasītāji, bet ikviens, kas nebaidās mazliet netradicionālā veidā izvēlēties lasāmvielu un ir gatavs atklāt ko jaunu. 

Šāds pasākums norisināsies arī Pārlielupes bibliotēkā, sniedzot iespēju lasītājiem nejauši izvēlēties kādu grāmatu un iepazīt izvēlēto daiļdarbu. Gan Jelgavas pilsētas bibliotēkā, gan Pārlielupes filiālē pieejamās grāmatas būs izvēlētas atbilstoši 14. februārim – par mīlestības tēmu. Atsaucoties lasītāju lūgumam, būs arī dažas krievu autoru grāmatas.

Tāpat Pārlielupes bibliotēkā būs skatāma neliela izstāde "Sajūti mīlestību", kurā varēs iepazīt dažādas mīlestības tēmai veltītas grāmatas, kā arī lasīt stāstus un aforismus. Gan Pārlielupes, gan Miezītes bibliotēkā visas dienas garumā būs pieejamas radošas Valentīndienai veltītas aktivitātes. Arī “aklā randiņa” akcija ilgs visu dienu vai kamēr būs pieejamas iesaiņotās grāmatas. 

 

Foto: teterevufonds.lv

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide