Annas baznīcā atskaņos “Dievs, Tava zeme deg!”

Atzīmējot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” 75. jubileju Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkoris “Vidus” un Kultūras un tautas mākslas centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs”aicina uz koncertu 9. novembrī pulksten 16 Jelgavas Svētās Annas baznīcā, informē organizatori.

Kantāte “Dievs, Tava zeme deg!” tapa, pateicoties Kuldīgas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Oskara Sakārņa izsludinātajam konkursam par kantātes “Latvju lūgšana Dievam” tekstu un mūziku, lai bargajā Otrā pasaules kara laikā stiprinātu tautu un atklātu tās pārdzīvojumus. Par labākajiem atzina divus A.Eglīša darbus, kurus apvienojot, iedvesmu kantātes mūzikas radīšanai guva L.Garūta. Kantātes pirmatskaņojums notika 1944. gada 15. martā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Sākoties padomju laikiem, kantāti izpildīt aizliedza un ierakstus iznīcināja, tomēr 1982. gadā to restaurēja komponists Longins Apkalns, tā tik atskaņota Zviedrijā un Vācijā. Latvijā kantāte iezīmēja Trešās atmodas vēsmas un “Lūgšana” – kantātes vidusdaļa – kļuva par 1990. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta kulmināciju. Šobrīd kantāte iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Kamerkoru “Vidus” un “Muklājs” dziedājumu koncertā bagātinās solisti Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Andris Gailis (bass), kā arī ērģelnieks Aigars Reinis. Korus diriģēs Jānis Kokins.

Ieeja koncertos ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide