Annas baznīcā viesosies Čikāgas Festivāla koris 3

Ar amerikāņu komponistu “zelta” programmu – "No Bernsteina līdz spiričueliem" pirmdien pulksten 18.30 Jelgavas Sv. Annas baznīcā viesosies prestižais Čikāgas Festivāla koris diriģentu Kirstenas Hedegārdas un Endrjū Luisa vadībā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, informē organizatori.

Kirstenas Hedegārdas un Endrjū Luisa vadītajā Čikāgas Festivāla korī apvienojušies labākie dziedātāji no visas Čikāgas, to skaitā tādu profesionālu kolektīvu kā Elgin Master Chorale, Baringtonas Prezbiterāņu baznīcas un Sv. Lūka Evanstonas baznīcas koristi, kā arī citu Čikāgas koru pārstāvji.

Šīs Eiropas turnejas ietvaros, kuras laikā koris uzstāsies arī Latvijā, klausītājiem tiks atskaņota amerikāņu komponistu “zelta programma”. Dzirdēsim gan dažādu populāru un iemīļotu amerikāņu komponistu skaņdarbus, tostarp Leonarda Bernsteina, gan afroamerikāņu spiričuelus un Eiropas komponistu skaņdarbus, kurus koris speciāli sagatavojis šai koncertturnejai.

Diriģents Endrjū Luiss prestižajā laikrakstā “Chicago Tribune” nesen tika raksturots kā “iedvesmojošs diriģents, zinātnieks un pedagogs”. Viņš ir Bella Voce mākslinieciskais vadītājs, Elgin Master Chorale muzikālais vadītājs, The Janus Ensemble dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, Sv. Lūka Episkopālās baznīcas kormeistars, kā arī Ilinoisas Universitātes (Čikāgā) docētājs. Kā lektors darbojas Čikāgas Konkordijas universitātē, Čikāgas Lojolas universitātē, Gareta Teoloģiskajā seminārā, kā arī docējis kora diriģēšanas kursus Depola Unversitātē. Endrjū Luiss bijis Milvoki simfoniskā orķestra kora un Elginas simfoniskā orķestra viesdiriģents, viņš sadarbojojies ar tādiem baroka mūzikas speciālistiem kā Nikolass Makgegans un Džons Bats. Savu diriģēšanas meistarību Endrjū Luiss spodrinājis pie tādiem slaveniem māksliniekiem kā Helmuta Rillinga, Roberta Šova, Roberta Spano, Džeimsa Pola, Gustava Meijera, Stīvena Kleborija, Dveina Volfa un Deila Varlanda, kā arī Dānijā, Kopenhāgenā pie Mišela Tabačnika.

Kirstenas Hedegārdas karjera veidojusies gan vokālistes, gan diriģentes profesijās. Viņas priekšnesumos slavēta “soprāna tembrālā skaidrība un spilgtums” (žurnāls “Splash”) un “eņģeliskais balss skanējums” (“Chicago Tribune”). Dziedātājas statusā Kirstena Hedegārda sadarbojusies ar tādiem senās mūzikas kolektīviem kā Philharmonia Baroque, Mercury Baroque, Ensemble viii, Callipygian Players, Elgin Symphony, Elgin Master Chorale, Bella Voce, Ensemble dal Niente un Eighth Blackbird. Šobrīd Kirstena Hedegārda ir Kora un vokālās mūzikas nodaļas vadītāja Lojolas Universitātē. Viņa docē diriģēšanas kursus Konkordijas Universitātē, Riverforestā, kā arī diriģē dažādu iestāžu korus un orķestrus, tostarp Īstmenas Nama kolektīvu, Čikāgas Bērnu kori, Gallery 37, Lojolas Akadēmijas un Kalifornijas Universitātes kolektīvus. 2009./2010. gada sezonā bijusi Čikāgas Kora mākslinieku viesdiriģente; darbojas arī kā kolektīva Bella Voce Outreach diriģente un Baringtonas Prezbiterāņu baznīcas mūzikas direktore.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Neražas gads, vajag dotācijas

Ja nebūtu labdaru, tad gan mūsu Annas baznīca uzvārītos biļetes tirgojot, kā Ziemsssvētkos.

pirms 3 gadiem, 2018.07.06 15:05

pāvests

Kāds vai tad vēl šaubās, ka baznīca ir savdabīgs biznesa modelis?

pirms 3 gadiem, 2018.07.06 19:12

Evija

Annas baznīca nerīko koncertus ne par maksu, ne par brīvu. Maksas koncerti ir pašu mākslinieku iniciatīva, par ko no viņiem tiek prasīts ziedojums par baznīcas izmantošanu. Visi ienākumi no šiem koncertiem aiziet pašiem māksliniekiem, viņi arī nosaka biļešu cenu. Uz viņu godaprāta paliek vai viņi noziedos par baznīcas izmantošanu vai nē. Ja koris vai mākslinieki grib sniegt koncertu par velti, tad arī maksa no viņiem netiek prasīta. Vienīgais noteikums, lai šie koncerti pagodina Dievu un nebūtu pretrunā ar mūsu ticību.

pirms 3 gadiem, 2018.07.10 14:20

Kultūra un izklaide