Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar koncertu sēriju, mākslas plenēriem un izstādēm Dobelē svin ceriņu ziedēšanas laiku

Katru gadu maijā, burvīgajā ceriņu ziedēšanas laikā, Dārzkopības institūts Dobelē aicina apmeklēt Ceriņu dārzu. Šogad tajā izskanēs lieliska koncertu programma, kas pulcēs visdažādāko mūzikas žanru klausītājus. Vienlaikus notiks arī mākslas plenēri, bērnu zīmējumu izstādes un citi izglītojoši un kultūras pasākumi, kas kopā ar krāšņi uzplaukušajiem ceriņiem priecēs lielu un mazu Ceriņu dārza apmeklētāju acis un sirdis. 

Par plašo pasākumu programmu ik gadu rūpējas Dārzkopības institūts, kas ir vadošais dārzeņkopības un augļkopības pētniecības centrs Latvijā. Institūts ne tikai veic dažādu augu sugu selekciju, pēta videi draudzīgas audzēšanas sistēmas, izstrādā inovatīvus pārtikas produktus, veic bioloģisko pamatu pētījumus, bet ar dārzkopības pasauli iepazīstina arī caur bagātīgu kultūras un izglītojošo programmu, informē Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele.

Šogad Dārzkopības institūta koncertu programma sāksies 18. maijā pulksten 14, atzīmējot Maestro Jāņa Zirņa 75 dzimšanas dienu, svinot ceriņa vārda došanas svētkus un baudot diriģenta vadīto koru “Sidrabe”, “Ogre”, “Ausma” un “Auce” koncertu.

Savukārt 19. maijā pulksten 16 ar koncertu “Esi man tā” Ceriņa dārzu piepildīs skaistākās Imanta Kalniņa, Aivara Hermaņa, Raimonda Paula, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna sajūtu dziesmas. Tās izpildīs Marts Kristiāns Kalniņš un grupas “Putnu Balle” solistes – Līva Kalniņa un Kristiāna Stirāne, pianists Jānis Miltiņš un perkusionists Ivars Kalniņš.

Dobeles ceriņu svētku laikā, 25. maijā pulksten 12 seno deju grupas “Ballare” un “Magnolija” koncerts un sadancošana ar skatītājiem. Savukārt pulksten 18 skanēs četru latviešu mūziķu veltījums Latvijas simtgadei – koncertprogramma “Es saviju zelta kroni”. Koncertā piedalās mūziķi: Evita Zālīte Grosa - vokāls, Ieva Nīmane - oboja, flauta, tradicionālie instrumenti, Ilze Grunte - ģitāra, ķeltu arfa, Andris Grunte – bass. Mākslinieki programmu veidojuši kā mūsdienīgu ieskatu latviešu kamermūzikā – no tautasdziesmu apdares līdz Valta Pūces un Ilzes Gruntes laikmetīgajiem skaņdarbiem, kur latviešu mūzikas notis savijas ar Broņislavas Mārtuževas, Andreja Eglīša vārda spēku, pasaules mūzikas skanējumu. No klasiskajiem Jāzepa Vītola un Jāzepa Mediņa darbiem jaunās aranžijās līdz dumpinieciskajām Imanta Kalniņa kompozīcijām. Aranžijas skaņdarbiem veido Ilze Grunte, šādi atšķirīgos skaņdarbu skanējumus vienojot konceptuālā muzikālā vainagā.

Svētdien, 26. maijā pulksten 12 Ceriņu dārza estrādē koncertēs Igaunijas deju ansamblis “Laanetagused”.

Ikgadējais klasiskās mūzikas koncerts šogad skanēs jau 18. gadu pēc kārtas.  Šogad, 26. maijā pulksten 16 koncertā “Zem Neapoles ceriņkrāsas debesīm” skanēs vasarīgi spoža, klausītāju iemīļota itāļu opermūzikas un neapoliešu dziesmu programma īpašās aranžijās – no klasiskās līdz džezam, izcilu Latvijas Nacionālās operas solistu un instrumentālistu izpildījumā. Koncertā varēs dzirdēt ārijas un duetus no Dž. Pučini, G. Doniceti, R. Leonkavallo un Dž. Verdi operām.  Koncertā piedalīsies: Tenoru trio – Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Juris Vizbulis un Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele (mecosoprāns), Inga Šļubovska (soprāns) un Evija Martinsone (soprāns). Solistus pavadīs mūziķi: Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), Inita Āboliņa (akordeons), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Mareks Auziņš (kontrabass). Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Vairāk informācijas par pasākumiem Dārzkopības institūta mājaslapā: www.darzkopibasinstituts.lv

 Foto: publicitātes

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide