Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar konferenci sāksies Zemgaļu svētki Tērvetē

Šodien ar konferenci “Zemgaļu vēsture un materiālā kultūra 12. – 13.gadsimtā” sāksies Zemgaļu svētki Tērvetē, informē biedrības “Latviešu karavīrs” vadītājs Normunds Jērums.

Svētki norisināsies vairāku dienu garumā, tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības. “Zemgaļu svētki aizvien ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū,” uzsvēra Jērums.

Šodien konferencē “Zemgaļu vēsture un materiālā kultūra 12. – 13.gadsimtā” gaidāmi četri zinātniskie lasījumi par Tērvetes senvēsturi. Pasākuma sākums – pulksten 11 dabas parka Tērvetē informācijas centra ēkā.

Sestdien un svētdien svētki turpināsies Tērvetes koka pils pagalmā ar amatnieku prasmju demonstrējumiem un loku šaušanas turnīriem. Sestdien pulksten 14 notiks ekspozīcijas “Zemgaļu sakta” atklāšana, varēs apskatīt arī pārējās ekspozīcijas – Tērvetes koka pils trīs stāvos izvietoto seno zemgaļu dzīves veida, apģērbu, rotu un ieroču rekonstrukcijas un oriģinālus, 12. – 13.gadsimta zemgaļu uguns kapu apbedījumu inventāru. Iejusties senajā dzīvesveidā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi.

Pils apkārtnē vīri no Latvijas un Lietuvas demonstrēs Baltu maztautu un Livonijas bruņinieku cīņas, svētdien pēcpusdienā norisināsies neiztrūkstošā svētku noslēguma kauja – “Uzbrukums koka pilij”.

Svētku laikā būs apskatāmi arī dzīvnieki no Trušu pilsētiņas. Bet Tērvetes estrādē sestdien norisināsies amatnieku tirgus.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide