Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērts jau četrpadsmitais dzejoļu kopkrājums “Zemgales vācelīte” (FOTO) 6

Jelgavas Kultūras namā 13. septembrī  notika dzejoļu kopkrājuma “Zemgales vācelīte 2020” atvēršanas svētki.  Šogad izdots jau četrpadsmitais dzejoļu kopkrājums “Zemgales vācelīte”, kurā publicējušies dzejnieki no Jelgavas, Jelgavas, Ozolnieku, Vecumnieku novada, Tukuma, Dobeles, Saldus un Rīgas. 
Kā informē dzejnieku kluba “Pieskāriens” vadītājs Jānis Zariņš, ikgadējā kopkrājumā apkopoti 37 autoru darbi, no kuriem pieci ir jaunie autori – Aina Gerute, Elita Ābele, Irēna Stīga Ščeglova, Paula Klegere-Dortāne un Rēzija Anna Jaseviča. Savukārt visos četrpadsmit krājumos publicējušās Rasma Urtāne, Ināra Gaile, Sarmīte Gausiņa-Elksne, Brigita Kārkliņa, Mairita Ķērpe-Dūze un Vera Roķe.
J.Zariņš atklāj, ka šogad krājuma noskaņā dominē tēmas par mīlestību, dzīves likteņiem, cilvēku savstarpējām attiecībām, dabu, gadalaikiem. Tiek aizskartas arī sasāpējušās tēmas par šo interesanto laiku, kādā pašlaik dzīvojam. 

Pasākumā uzstājās un tika godināti kopkrājuma autori. Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākumu bagātināja Jelgavas novada Līvbērzes pagasta vokālā grupa “Sapņu lidojums”, dzejniece un dziedātāja Ingūna Lipska ar skolēniem, kā arī jaunā izpildītāja Rēzija Anna Jaseviča. Tomēr, lai varētu ievērot visus valstī noteiktos ierobežojumus, šogad pasākumā varēja piedalīties ar ielūgumiem.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Zvejnieks

Un šitam sūdam pilsēta naudu dod... Kauns, ka visādiem te dzejnieķeļiem naudu dod. A strādājošajiem figu. Par tautu labāk būtu rūpējušies.

pirms 9 dienām, 2020.09.13 23:09

nātre

Protams, ka labāk būtu, ja iedotu strādniekam- zvejniekam, kurš zinātu labāk, kā iztērēt - alus, šņabis, makaroni, cigaretes, psihotroni.

pirms 8 dienām, 2020.09.14 13:52

Harijs Krūze

Cik atceros, izdevumam dzejdari naudiņu samet paši, tā kā nomierinies. No stundas, ko viņi pavadīja Kultūras namā, Tavs maķelis plānāks nekļūs.

pirms 7 dienām, 2020.09.15 12:44

Cilvēks

Ir taču skaidrs, ka Zvejniekam te ir ir personīga nepatika par kaut ko, kas saistās ar dzejas klubu... citādi tāds komentārs nebūtu. Žēl šādu cilvēku!

pirms 8 dienām, 2020.09.14 17:13

.......

Dzejnieki paši samet naudiņu lai spētu papriecaties par saviem darbiniem.. un tā stunda zālē ir pilna emociju un prieka..
Besi tie burksketaji. Paši neko nedara un tik čīkst un skauž par citiem

pirms 6 dienām, 2020.09.16 15:25

Kultūra un izklaide