Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Berlīnes un Amsterdamas māksla Jelgavā 2

Divas mākslinieces - Valērija Kravale un Tasha Orlova  aicina uz  izstādes "Pastpresent" atklāšanu, kas 25. jūlijā pulksten 18.30 paredzēta Jelgavā, restaurētajā vēsturiskajā ēkā Zemgales prospektā 9, informē izstādes organizatore un viena no māksliniecēm Valērija Kravale.

Pasākumā “Pastpresent” mākslinieces Tasha Orlova  un Valērija Kravale aicina pārdomāt pagātni tagadnes post – padomju ērā. Jelgavā notiks Amsterdamā, Nīderlandē rezidējošās Baltkrievijas mākslinieces Tashas Orlovas laikmetīgās fotogrāfijas izstāde un Vācijā dzīvojošās jelgavnieces Valērijas Kravales koncerts.

Leģendārā māja, kas piedzīvojusi pirms revolūcijas laikus, divus Pasaules karus un padomju okupāciju, un 2017.gadā arī pirmo psihedēlisko vakaru (laikmetīgās mākslas izstādi), aicina uz jauno, intriģējošo, provokatīvo laikmetīgās mākslas izstādi "Pastpresent", kurā Baltkrievijas māksliniece Tasha Orlova pēta, kā padomju pagātne un tās interpretācijas atspoguļojas tagadnē un ietekmē cilvēku uztveri, viņu vēsturisko atmiņu, mijiedarbību ar vietu, arhitektūru, personīgo brīvību un valdību. Iedvesmai māksliniece izmanto Baltkrievijas pilsētu arhitektūru, tai skaitā Minsku, kurai bija jākļūst par "ideālo padomju pilsētu" (A.Klinovs "Minska: Ceļvedis caur saules pilsētu").

Programmā iekļauta interaktīva instalācija, Valērijas Kravales post-soviet indie no Berlīnes koncerts un fotoizstāde.

Tasha par izstādi: “Es piedzimu laikmetu krustojumā, 1989.gadā, bet es nekādi nevaru atcerēties tos laikus – tikai pēc nostāstiem. Es nekad sevi neesmu asociējusi ar padomju pagātni, kas man vienmēr likusies ne visai tuva un sveša. Neskatoties uz to, ka esmu daudz ceļojusi, tikai pēc pārvākšanās uz Amsterdamu un iestāšanās mākslas akadēmijā man vajadzēja atbildēt uz daudziem jautājumiem un kritiski apzināties savu pagātni. Studējot filozofiju, mākslu, kritisko teoriju, es apšaubīju daudzas lietas, kam esmu ticējusi – vēsturi, sevis uztveri, savu valsti, – un tas bija sāpīgs process. No manām šaubām regulāri radās jautājumi, kurus es pētu savos darbos.

Kas es esmu šajā pagātnes mantojumā, un kā es varu piedalīties tā konstruktīvajā apdomāšanā? Izmantojot kolāžas un animāciju, es mēģinu uzbūvēt jaunās mijiedarbīgas attiecības ar telpu un arhitektūru, starp pagātni un tagadni”.

Tasha dzimusi Vitebskā Baltkrievijā, kur kopš bērnības aizrāvās ar fotogrāfiju, bet pirmo izglītību ieguvusi ekonomikā un menedžmentā. 2014.gadā aizgājusi prom no ofisa darba Sanktpēterburgā, un aizbraukusi gada ceļojumā uz Dienvidāziju. Pēc atgriešanās mājās, izlēmusi koncentrēties tikai uz savu māksliniecisko pusi. 2017.gadā Tasha iestājusies Hāgas Karaliskajā mākslas akadēmijā, un gadu vēlāk – Gerrit Rietveld akadēmijā Amsterdamā, kas skaitās viena no labākām pasaules mākslas akadēmijām kopā ar Ņujorkas, Londonas un Maskavas mākslas akadēmijām. 

„Valērija Kravale ir jauna meitene ar ģitāru un sapņiem no Jelgavas, kas šobrīd rezidē Berlīnē. Viņas mūzika ir krustojums  starp post-padomju tematiskiem dziesmu tekstiem un dziļi atmosfēriskām ģitāras skaņām un elektroniskiem bītiem. (https://www.instagram.com/p/BxaLKtxg3cr/ ) Mazliet jukusi prātā un iedvesmas pilna, 2017.gadā, māksliniece ar stopiem izbraukusi cauri Eiropai un spēlējusi uz ielām viena pati. Pēc 30 apceļotām valstīm, viņas skanējums pārvērties psihedēliskajā indie versijā.Valērija meklē savu Austrumeiropietes mentalitāti caur skaņām “kam nav jēgas, tāpat kā visam dzīvē,” kā viņa pati saka. Valērijas debijas albums „Life goes on“ tika izlaists šā gada maijā, un ir klausāms visas platformās. Šobrīd Valērija ceļo pa Eiropu ar koncertiem.

Instagram: https://www.instagram.com/valerija_kravale/
Spotify: https://bit.ly/2Rz7VVo

Pasākuma valoda – angļu un krievu, ieeja – par ziedojumiem.

Publicitātes foto autore Tasha Orlova

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Marija

Vai pasākumā tik nodrošināts surdotulkojums valsts valodā?

pirms gada, 2019.07.21 17:40

Kultūra un izklaide