Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Bez pagātnes nav nākotnes” – tornī skatāmi lietuviešu grafiķes darbi (FOTO)

Gaidot Baltu vienības dienu, kas tiek svinēta septembrī, Jelgavā veidojas jauna tradīcija – Sv.Trīsvienības baznīcas tornī viesojas lietuviešu mākslinieki. Pērn te bija skatāma Jūlijas Daniļauskienes papīra izgriezumu izstāde, šogad savu veikumu šurp atvedusi viņas meita grafiķe Viktorija Daniļauskaite.
Abu mākslinieču dzimtas vēsture ir saistīta ar seno Mītavu. V.Daniļauskaites vectētiņš Vlads Pūtvis-Putvinskis (1873–1929), senas lietuviešu bajāru dzimtas pēctecis, Lietuvas aizsargu dibinātājs un rakstnieks, mācījās un 1893. gadā beidza Jelgavas reālskolu. 
V.Daniļauskaite dzimusi Sibīrijā, Jakutijā, uz kurieni ģimene tika izsūtīta. Pēc atgriešanās dzimtenē viņa mācījās Lietuvas Mākslas institūtā. Būdama grafiķe, kas strādā galvenokārt linogriezumā, māksliniece daudz nodarbojas ar grāmatu ilustrāciju, darina grāmatzīmes, labprāt veido darbus ar dažādiem objektiem, piemēram, ar akmeņiem un koku saknēm. Savos darbos māksliniece apliecina mīlestību pret dabu, kā arī tajos atklājas viņas dziļā interese par arheoloģiju, ornamentiku, to simboliku.
V.Daniļauskaite izstādi “Bez pagātnes nav nākotnes” veidojusi kā dāvanu Lietuvas simtgadē, tā paspējusi apceļot kā Lietuvu, tā Norvēģiju un nu līdz 31. oktobrim būs skatāma arī Jelgavā. 

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide