Bibliotēkā notiks tikšanās ar rakstnieku Jāni Ūdri (papildināta ar FOTO) 1

Jelgavas pilsētas bibliotēka rakstnieka un publicista Jāņa Ūdra jubilejas gadā ikvienu interesentu 29. oktobrī pulksten 17.30 aicina uz sarunu ar autoru: par Jelgavu un tajā piedzīvoto, par grāmatām un to misiju, par vēsturi, par Latviju. Īpaši par rakstnieka jaunāko romānu "Ivande Kaija. Sievietes dzelme".

Jānis Ūdris (1945) – rakstnieks, publicists, astoņu vēsturiski biogrāfisku romānu autors. Pirms ienākšanas rakstniecībā bijis 1991. gada barikāžu laikā un pirmos atjaunotās Latvijas gados iznākošās Latvijas Zemniecības fonda avīzes "Ābele" (1991–1995) redaktors, oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" ārpolitikas redaktors. 

Jāņa Ūdra vēsturiskie romāni "Ulmanis. Lielā Kārļa testaments", "Zigfrīda Meierovica trīs Annas" un bērniem domātā grāmata "Meldras un Matīsa ceļojums vēsturē" iekļauti latviešu lasītāko grāmatu "TOP 100" klāstā. 

Nupat pavasarī iznācis J. Ūdra jaunākais romāns "Ivande Kaija. Sievietes dzelme", par izcilu sievieti Latvijas vēstures griežos. 

Jānis Ūdris savulaik dzīvojis, strādājis un savu žurnālista karjeru sācis tieši Jelgavā. Turklāt kādu laiku viņa darbavieta bijusi Lielajā ielā 15 – tajās pašās telpās, kurās vēlāk mitinājusies bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis"! J. Ūdris no 1967. līdz 1971. gadam bija Latvijas Radio korespondents Jelgavā, un ar mūsu pilsētu rakstniekam saistās daudz gaišu un arī vietām neticamu atmiņu un piedzīvojumu. 

Pasākuma laikā bibliotēkas Facebook kontā tiks nodrošināta arī video tiešraide.

Foto: publicitātes un Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

redzēts

Interesants autors un stāstnieks! Cik ir nācies piedalīties pasākumos, vienkārši super!

pirms mēneša, 2020.10.26 13:33

Kultūra un izklaide