Bibliotēkas atkal izsniedz grāmatas

12. janvārī stājās spēkā vairāki atvieglojumi ārkārtas situācijas ierobežojumos, tostarp tika lemts atvērt bibliotēkas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu. Joprojām gan būs jāievēro stingri ierobežojumi, kā arī jāņem vērā, ka pagaidām apmeklētājiem nebūs pieejamas lasītavas. 
Apmeklētāji bibliotēkā var ierasties tikai individuāli, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas. Ienākot un atrodoties bibliotēkas telpās, jālieto sejas maska, jādezinficē rokas un jāievēro maksimālais uzturēšanās laiks 15 minūtes. Vienlaikus tiek ierobežots cilvēku skaits un apmeklētājiem jāievēro divu metru distance citam no cita. Visas nodotās grāmatas un žurnāli pirms atkārtotas izsniegšanas tiek ievietoti karantīnā uz 72 stundām. Bibliotēkas apmeklētājiem nav pieejama ne tikai lasītava, bet arī datori, dokumentu skenēšanas, kopēšanas un iesiešanas pakalpojumi.
“Pirmo dienu vērtējam ļoti pozitīvi,” informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča. “Bijām jau izdomājuši kārtību, kādā strādāsim, lai neizvērstos liela drūzmēšanās. Dienas garumā bija ap 130 lasītāju, izsniegti vairāk nekā 470 izdevumu. Protams, lasītāji ļoti gaidīja, kad būsim atvērti, tādēļ visi ir saprotoši un ievēro drošības noteikumus.” Kopumā pilsētas bibliotēkās pirmajā dienā pēc ierobežojumu atvieglojuma bija 354 apmeklētāji un tika izsniegti 953 izdevumi.
Kaut gan bibliotēkas durvis atkal atvērtas, darbinieki aicina izmantot mājaslapā atrodamo elektronisko katalogu, kas ļauj rezervēt grāmatas un pagarināt grāmatu nodošanas termiņus attālināti. Turpat atrodama arī informācija par darba laika maiņu atsevišķās bibliotēkās un visa aktuālā kontaktinformācija, jo Jelgavas bibliotēkas turpina sniegt konsultācijas pa tālruni un e-pastu. Attālināti tiek nodrošināta arī jaunu lasītāju reģistrācija, un joprojām ir piee­jams plašs e-resursu piedāvājums. Savukārt grāmatu nodošanai lasītāji tiek aicināti izmantot iekārtu, kas atrodas netālu no bibliotēkas ieejas durvīm Akadēmijas ielā 26.

Visu rakstu lasiet 14.janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide