Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: «Zinītī» atdzīvojas «Animācijas brigādes» lelles

«Tas ir komandas darbs. Vispirms meistars saskaņā ar mākslinieka skicēm no drātīm izveido lellītes skeletu, tad skulptors no putuplasta izveido galvu, bet es no porolona «lieku virsū miesu», šuju kažokus un tērpus,» pirmdien, ievadot Latvijas Bibliotēku nedēļas pasākumus bibliotēkā «Zinītis», par multfilmas «Avārijas brigāde» slavenajām lellītēm stāsta meistare Lelde Kārkliņa. 

Mākslinieces viesošanās bērnu bibliotēkā, kurā pieejams arī plašs video materiālu klāsts, nav nejauša. Latvijas Bibliotēku nedēļa šogad aizrit mantojuma sardzes zīmē, bet studija, ko 1966.gadā dibinājis leģendārais leļļu filmu režisors Arnolds Burovs un kurā tapušas arī «Avārijas brigāde» vairāk nekā 20 sērijas, ir vecākā animācijas studija Latvijā.

Meistare stāsta, ka lelles katrai filmiņai tiek radītas no jauna, jo, nemitīgi lokot, tām bieži nokrīt rokas un kājas. Sagatavošanās filmas uzņemšanas ilgts aptuveni divus mēnešus. Tikpat laika nepieciešams filmēšanai. Cenšoties piesaistīt ES fondu līdzfinansējumu, patlaban «Avārijas brigādes» komiskie varoņi vairāk «rosās» Eiropā. Jau tapusi filmiņa «Corrida», kuras darbība risinās Spānijā. Drīzumā skatītājus priecēs arī «Avārijas brigādes» piedzīvojumi Zviedrijā, sola L.Kārkliņa.

Latvijas Bibliotēku nedēļas laikā «Zinītī» apskatāmas populārākās «Bērnu žūrijas» grāmatas. «Ar šo izstādi gribam veicināt lasīšanu, kāds ir arī 2001.gadā sāktās «Bērnu žūrijas» mērķis. Lasītāju šajā programmā mums ar katru gadu samazinās. Tas izskaidrojams ar to, ka sasparojušās skolas, bet savi 25, 26 dalībnieki ikreiz sanāk,» vērtē bibliotēkas vadītāja Baiba Beire. Viņa piebilst, ka interesi izraisījis arī Bibliotēku nedēļā speciāli izliktās jauniešiem paredzētās daiļliteratūras plaukts. Pasperts solīti pretim aizmāršīgajiem lasītājiem – viņi «Zinīša» grāmatas šonedēļ var atdot bez kavējuma naudas.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Bibliotēkas