Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu svētkos saņemti jauni dāvinājumi bibliotēkām

Jelgavas un Ozolnieku novadu grāmatu svētkos bibliotēkas saņēma Valsts prezidenta kancelejas dāvinājumu – izdevumu «Latvijas novadu heraldika». 

Grāmatā apkopoti daudzu novadu, pilsētu, tostarp arī Jelgavas, un pagastu ģerboņu attēli, to vēsture un pašu novadnieku stāsti par savas identitātes zīmi. Šis izdevums ir laba liecība gan administratīvi teritoriālajiem procesiem, gan Latvijas novadu heraldikas attīstībai 20. un 21.gadsimta mijā. Heraldiskie apraksti tiek sniegti specifiskajā terminoloģijā, tādēļ šajā grāmatā populārā valodā tiek izstāstīts par konkrētajā ģerbonī redzamajiem simboliem, kas var veicināt jaunākās paaudzes interesi rast lielāku izpratni par dzimtā novada kultūrvēsturiskajām saknēm, skaidro Jelgavas Zinātniskā bibliotēkas pārstāve Viktorija Buraka.

Par godu grāmatu svētkiem un gaidāmajai Tēva dienai bibliotēkas saņēma grāmatu dāvinājumu no ģimeņu organizācijas «Fonds mammām un tētiem» – dzejoļu krājumu «Tētis». Šis izdevums pieejams ikvienam lasītājam pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada bibliotēkās. Zīmīgi, ka līdz krājuma iznākšanai latviešu literatūrā ir radīti vairāk nekā 50 jauni dzejoļi tētiem, kuri var noderēt lasītājiem kā veltījums Latvijā salīdzinoši nesen ienākušajiem Tēva dienas svētkiem, kuri tiek atzīmēti otrajā septembra svētdienā – šogad tas ir 8.septembrī. 

Pievieno komentāru

Bibliotēkas