Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvības svētki Jelgavā 1

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā sestdien, 4. maijā, Jelgavā visas dienas garumā tiks svinēti Brīvības svētki, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

 

Atklājot svētkus, ikviens pulksten 10 aicināts nolikt ziedus pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.

 

Pulksten 10, ekskursija Baltā galdauta svētkos. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs Baltā galdauta svētkos aicina piedalīties ekskursijā ar autobusu, apciemojot Jelgavas novada stipros saimniekus un saimnieces patriotisko svētku noskaņā. Ekskursija gides vadībā vedīs pa daudzveidīgiem Jelgavas novada objektiem, tostarp pie pavisam jauniem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem. Viens no šādiem objektiem būs smiltsērkšķu dārzs “ZELT” ar dabīgās kosmētikas gatavošanas meistarklasi, Mālkalnu ģimenes saimniecību “Blūdži”, kur varēs izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma pavasara lauku ainavu, siera ražošanas procesu un degustēs plašo produkcijas klāstu.

Dabas krāšņumu baudīt zemnieku saimniecības “Vilki” dendrārijā, kā arī satikt zilās govis. Pastaigas noslēgumā – balti klāts galds ar senlaicīgiem našķiem un sadziedāšanos. “Vilku” saimnieki aicina ekskursantus, par godu svētkiem, apģērbā iekļaut baltu akcentu. Ekskursijas turpinājumā kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona vasaras rezidences Svētes muižas teritorija un  bioloģiskajā saimniecībā “Lejnieki”, izzinot dabas dziedinošo spēku, piedalīties tējas meistarklasē un radīt savu unikālo tēju. Ekskursija sāksies sestdien, pulksten 10 ar izbraukšanu no stāvlaukuma Jāņa Čakstes bulvārī. Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās pie gides pa tālruni 29916889 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Dalības maksu skatīt visit.jelgava.lv.

 

No pulksten 11 Brīvības stafetes uz Jelgavas centrālās ielas.

Starts Jelgavas skolu un pilsētas iedzīvotāju komandu skrējienam Jelgavas pilsētas ielās tiks dots pulksten 11, Hercoga Jēkaba laukumā, bet pulcēšanās jau no desmitiem rītā. Skrējienam var pieteikties draugu grupas, darba kolektīvi u.c., un startēt vispārējā grupā. Komandas sastāvā astoņi dalībnieki, no kuriem vismaz divām ir jābūt sievietēm. Skrējiena distance būs pa Lielo ielu ~ 1,5 kilometra garumā. Starts un finišs pie Uzvaras un Lielās ielas krustojuma, pagrieziens - Pētera un Lielās ielas krustojumā. Stafetes skrējiena notiek astoņos etapos.

 

Pulksten 12, izstādes atklāšana un priekšlasījums “4.maijs → Eiropas Savienība  → Izaugsmes iespējas” Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā.

 

Pulksten 14, “Baltā galdauta svētki” Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā.  Stiprinot kopā būšanas tradīciju pie balti klāta galda, Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi būs sagatavojuši cienastu un viesmīļu darba prezentāciju, Jelgavas skolu audzēkņi sniegs koncertu, būs vērojama mākslas studijas "Mansards" audzēkņu izstāde, kā arī mākslinieka Raita Junkera vizuālais atspoguļojums gleznā. Atnes savu jau izlasīto grāmatu un paņem vietā citu svētku grāmatu plauktā “Lasītājs dāvina lasītājam”.

 

Pulksten 19, Latviešu zelta dziesmu koncerts "Pie laika",  Jelgavas kultūras namā.

Tautā mīlētas un līdzi dziedamas dziesmas visām paaudzēm, kā, piemēram, “Dzimtā valoda”, “Meitene ar kallu ziediem”, “Bet dzīvē viss ir savādāk”, “Dzelzsgriezējs”, “Dzeltenās kurpes”, “Disnejlenda” un daudzas citas populārākās dziesmas no grupu  “Līvi”, “Credo”, Liepājas brāļi”, “Remi”", Igo u.c. repertuāra.  Koncertprogrammā piedalās solisti: Igo (vokāls), Guntis Veits (vokāls, ģitāra), Andris Ērglis (vokāls, sitaminstrumenti), Ivo Fomins (vokāls), Tomass Kleins (vokāls, ģitāra) un pavadošā ritma grupa ar Jāni Strazdu (taustiņinstrumenti), Māri Kupču (ģitāra), Aivaru Meijeru (basģitāra) un Gundaru Lintiņu (sitaminstrumenti). Vietu skaits ierobežots, biļetes “biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā.

Foto: Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tikai un vienīgi

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena - nevis balto palagu izkāršanas diena!

pirms 10 mēnešiem, 2019.05.04 10:41

Kultūra un izklaide