Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šajā nedēļas nogalē uz pilsētas svētkiem aicina Birži

Augusta sākumā Lietuvas pilsētā Biržos tradicionāli notiek pilsētas svētki, kuri kļūst arvien populārāki ne tikai Latvijas tūristiem, bet arī Latvijas uzņēmējiem. Biržu pilsētas svētki sākās šodien, bet turpināsies rīt un parīt. Šogad Biržu pilsētas svētku gadatirgū būs vairāk nekā 30 tirgotāju un amatnieku no Latvijas, savukārt sestdienas vakarā svētku koncertā uzstāsies dziedātāja Samanta Tīna, informē organizatori.

Biržu mērs Valdemārs Vaļkūns latviešu valodā ar lepnumu pauž gandarījumu par Biržu pilsētas svētku pieaugošo polaritāti Latvijā. “Pirms gada no 170 dalībniekiem 20 bija no Latvijas, bet šogad gadatirgus uzņēmēju skaits ir jau vairāk nekā 200, un tāpat pieaudzis ir arī dalībnieku skaits no Latvijas – vairāk nekā 30,” informē V.Vaļkūns, piebilstot, ka tirgotāji būs ne tikai no Latvijas pierobežas, bet arī no Rīgas, Jēkabpils, Daugavpils un attālākiem Latvijas rajoniem.

“Esam uz saviem svētkiem uzaicinājuši visu to Latvijas pašvaldību pārstāvjus, ar kuriem mums ir izveidojusies visciešākā sadarbība, tai skaitā Vecumnieki, Rundāle, Bauska, Nereta, Aizkraukle un Iecava,” partnerus Latvijā uzskaita Biržu mērs.

Koncertā uzstāsies arī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, savukārt svētku gājienā kopā ar citām sporta organizācijām dosies arī Latvijas jaunie badmintona spēlētāji un treneri, kuriem tieši Biržos gatavojas pirms nākamās sezonas.

“Birži ir interesants apskates objekts jebkurā laikā, taču pilsētas viesmīlīgo atmosfēru vislabāk ir izbaudīt tieši svētku laikā, kad ir gan svētku gadatirgus, gan vietējo uzņēmēju prezentācijas, atrakcijas, gājiens, svētku koncerts un salūts,” mudina pilsētas saimnieks.

“Birži ir Latvijai ļoti tuva pilsēta, vien stundas brauciena attālumā no Rīgas. Turklāt tagad ir izremontēts iepriekš grūti izbraucamais Latvijas ceļa posms līdz Skaistkalnei, tādējādi Biržus ar Latviju satuvinot vēl vairāk,” viņš priecājas.

“Citkārt pierobežas pilsētas ir kā savas valsts nomales. Mēs Biržos tā nejūtamies! Mēs esam nevis Lietuvas nomale, bet centrs starp Lietuvu un Latviju. Mēs esam pilsēta, kas vieno abu valstu tūristus, kultūras un sporta darbiniekus, kā arī uzņēmējus un politiķus. Biržu mājīgajos restorānos, kā arī skaistajā Biržu pilī arvien biežāk notiek visdažādākās Latvijas un Lietuvas pārstāvju tikšanās,” savas pilsētas vietu iezīmē V.Vaļkūns.

“Gan es, gan arī Biržu uzņēmēji ir novērojuši, ka tūristu skaits no Latvijas būtiski pieaug. To var redzēt gan Rinkušku restorānā “Alaus kelias” (“Alus ceļš”), gan “Biržų

duona” (“Biržu maize”) firmas veikalā, gan pilsētas kafejnīcās un stāvlaukumā pie Biržu pils. Arī Biržu uzņēmēji notic Latvijas klientu potenciālam, tāpēc kafejnīcās arvien biežāk ir arī latviešu ēdienkarte, interneta lapās ir informācija latviešu valodā, arī tūrisma informācijas centrā strādā latviski runājoši darbinieki,” stāsta V.Vaļkūns.


Foto: 15min.lt

Pievieno komentāru

Ceļojumi