Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

30 metru kino un roka skola

Sestdien, 13.septembrī, Uzvaras parkā risināsies Starptautiskais grafiti mākslas festivāls, kas pulcēs dalībniekus no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un ļaus apmeklētājiem apskatīt dažādus kino tēlus vai epizodes, jo šī gada tēma ir «Kino». Darbi taps uz 30 metrus garas un 2,5 metrus augstas sienas.

Dalībai festivālā izraudzīti 15 mākslinieki, bet pieteikumus un skices iesūtīja 25. «Atsaucība un interese kļuvusi lielāka. Iespējams, festivāls veicināja šā mākslas veida popularitāti,» vērtē aģentūras «Kultūra» projektu vadītāja asistente Evelīna Bučele.Starptautiskā grafiti mākslas festivāla pirmsākumi meklējami 2002.gadā, kad tika apgleznota Jelgavas Naftas bāzes siena. Toreiz piedalījās trīs grafiti mākslinieki no Latvijas, bet šogad mūsu valsti pārstāvēs septiņi, tostarp arī jelgavnieks ar segvārdu Byk.Katrs dalībnieks saņems 50 eiro stipendiju, bet papildus žūrija piešķirs 500 eiro pirmās, 300 - otrās, bet 200 - trešās vietas ieguvējam.Abstrakti un reāliFestivālam izvēlētas dažādas skices - abstraktas, tādas, kurās izmantotas ļoti reālistiskas lietas (apspēlēta kāda filmas epizode) vai kino tēli, ar kuru palīdzību sniegts kāds vēstījums. Katrs mākslinieks zīmēs vienu grafiti uz divus reiz divus metrus lielas planšetes. Paredzēts, ka darbus viņi veidos no pulksten 9, bet tie būs jāpabeidz līdz apbalvošanai pulksten 18. E.Bučele stāsta, ka zīmējumiem vismaz 70 procentu apmērā jāatbilst iesūtītajām skicēm.«Procesā var dzimt kāda labāka doma, tāpēc ideju drīkst pamainīt, jo mākslinieki nav ierobežojami rāmjos,» teic Evelīna.Starptautiskais grafiti mākslas festivāls notiek jau piekto gadu, un to organizē pašvaldības aģentūra «Kultūra» ar Jelgavas domes atbalstu.Pirmā Roka skolaLīdzās grafiti darbu veidošanai plānota arī kino telts, kurā tiks izrādītas Baltijas jauniešu kinokompānijas «Komedia» filmas. Savukārt pulksten 17 gaidāms noslēgums ar Baltijas Jauno mūziķu skolas koncertu, kad svinīgi tiks atklāta pirmā Roka skola Latvijā (darbu tā sāks 1.oktobrī), stāsta Bērnu un jauniešu mūzikas kluba (BJMK) vadītājs Endijs Rozenbergs. Interesenti varēs apmeklēt šīs mācību iestādes informācijas telti, kur būs iespējams uzzināt par tās darbību, uzņemšanas un diploma iegūšanas nosacījumiem, kā arī aizpildīt skolas pieteikuma anketu.Ideja par šādas skolas nepieciešamību radusies BJMK, kur daļa jauniešu izrādīja vēlmi arī turpmāk saistīt savu dzīvi ar mūziku un nodarboties ar to profesionālā līmenī. Roka skolā trīs gados būs iespējams iegūt diplomu, kas apliecinās jauniešu zināšanas mūzikā, apgūt klasiskās un elektriskās ģitāras, bungu, basģitāras spēli, kā arī estrādes dziedāšanu, programmā iekļaujot mūzikas teoriju, populārās mūzikas vēsturi un saspēli mācību ansambļos. Mācībspēki lielākoties ir jauni, talantīgi šīs jomas pārstāvji, kas ieguvuši augstāko izglītību vai ir ceļā uz to, un - ar personīgo pieredzi uz rokmūzikas skatuves.

Pievieno komentāru

Citas ziņas