Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina grāmatu izstāde un vienotības josta

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) lasītavā līdz 30.jūnijam apskatāma jubilejas izstāde «No Skaistākās grāmatas līdz Zelta ābelei: Latvijas skaistākās grāmatas 15 gados». Tajā aplūkojami iespieddarbu konkursā «Zelta ābele» vairāku gadu garumā godalgotie izdevumi - apmēram 400 grāmatu un kalendāru.

Izstāde ir ceļojoša un būs aplūkojama visos Latvijas novados. Pirmo reizi tā bija redzama aprīlī - Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstāde atklāj Latvijas grāmatu mākslas un izdevējdarbības attīstību 15 gadu ilgā laika posmā un parāda, kā ir pārmantotas neatkarīgās Latvijas grāmatu izdošanas tradīcijas un iedibinātas jaunas, mūsdienu tehnoloģijās balstītas.Interese par vēsturi JZB bibliotekāre Gaļina Mihailovska stāsta, ka lielākā daļa no apskatāmajām grāmatām atrodamas arī lasītavas plauktos, bet ikdienā tās bieži vien nepamana. Aplūkojamā literatūra ir sagrupēta tulkotajā, dzejā, zinātniskajā, oriģinālvalodu un citā. G.Mihailovska teic, ka lielākā interese ir par vēstures, kā arī bērnu grāmatām.Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar akciju sabiedrību «Preses nams» ar izstādi reizē arī atzīmēja Latvijas grāmatu mākslas konkursa «Zelta ābele» 15.jubileju.Atstāj veltījumuSavukārt bibliotēkā «Pārlielupe» ikviens var ierakstīt savu novēlējumu Latvijas vienotības jostā, kas veltīta valsts 90.dzimšanas dienai. Josta ir septiņus kilometrus garš tautas vēstījuma ceļš, kas būs savdabīgs, tautas radīts laikmeta dokuments.Tā vienu pusi rotā Lielvārdes jostas ornamenti, bet otrajā līdz 18.novembrim ikviens var ierakstīt savu novēlējumu (jebkurā valodā) mūsu valstij. Līdz jūnija beigām to varēs veikt «Pārlielupe» grāmatu krātuvē, bet no 1. līdz 31.jūlijam - Miezītes bibliotēkā, savukārt JZB tas būs izdarāms no 1.augusta līdz 30.oktobrim.«Pārlielupe» direktore Veneranda Godmane stāsta, ka pirmie novēlējumi jostā jau ierakstīti. Pati viņa vēl parakstījusies nav, taču to noteikti darīs.«Citi citē Ulmani, citi Blaumani, bet, manuprāt, labāk būtu bijis, ja novēlējumu rakstītu saviem vārdiem,» apliecina V.Godmane.

Pievieno komentāru

Citas ziņas