Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesaistīties «Muzeju naktī» 1

Gadskārtējā akcija «Muzeju nakts», kas šogad notiks 17.maijā, šai reizē ietilpst Vācijas kultūras mēnesī, un to vieno devīze «Komm Morgen Wieder!».

«Nāc rīt atkal» - tā vācieši dēvējot arī savas virtuves «raksturlielumu» - pildītās pankūkas. Jelgavas muzejs nolēmis apspēlēt devīzes divējādo tulkojumu, norisi 17.maija naktī veltot vācu kultūras plašajai ietekmei latviešu sadzīvē, un, lai viss izdotos, cik vien labi iespējams, aicina jelgavniekus par savu iesaistīšanos norisē domāt jau tagad. Paredzēta sarīkojuma tēmai atbilstoša izstāde. Tajā būs aplūkojami rokdarbi un citi daiļamatmākslas darinājumi, kuru izcelsme ir vāciska, bet kas savulaik itin bieži rotājuši latviešu mājokļa interjeru un atvieglojuši mājassoli (vai arī tas notiek vēl joprojām). «Izstādes pamatu, protams, veidos muzejnieku sarūpētas lietas, bet, ļoti iespējams, daudziem jelgavniekiem pieder interesanti eksponāti, ko viņi būtu gatavi uz laiku nodot muzeja rīcībā, lai tos varētu apskatīt arī citi,» aicina muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.«Gaidām tamborētas sedziņas, stērķelētos baltos ziliem izšuvumiem rotātos sīpolu maisiņus un daudz citu dekoratīvu un praktisku vācisku pilsoniskās iedzīves sīkumu, kas īpaši populāri latvieša mājas iekārtojumā bija vēl pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, bet pilnīgi no mūsu sadzīves droši vien nav izzuduši vēl joprojām.»Lai varētu apzināt izstādes apmērus un ieplānot izkārtojumu, izstādes papildinājumus muzejs lūdz iesniegt līdz 9.maijam. Lietas to īpašnieki atpakaļ varēs saņemt no 19.maija. Muzeju naktī paredzēts arī pankūku recepšu konkurss, kur vienlīdz liela nozīmē būšot gan ēdiena oriģinalitātei, gan tam, cik atraktīvi ar to iepazīstina.Jau tagad apmeklētāji var domāt arī par vāciski pilsoniskiem akcentiem tērpā un valodā.«Pēdējais, protams, attiecas uz latvju mēlē dziļi sakņotajiem ģermānismiem, ko valodnieki saprotamu iemeslu dēļ apkaro. Bet šī būs iespēja ģermānismos izrunāties pēc sirds patikas, protams, lietojot tos piemēroti,» ar smaidu piebilst M.Kaupere.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas