Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadīts runas konkurss

Skolēnu skatuves runas konkursi notiek jau gadiem ilgi, pulcējot lielus un mazus skolas bērnus. Vārda mākslas izpausmēs tikko kā sacentušies 27 audzēkņi no deviņām pilsētas mācību iestādēm. Seši veiksmīgākie pavasarī tiksies novada skatē Bauskā.

«Skolā bija sapulcējusies izsmalcināta publika. Mani pārsteidza augstā konkurence. Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša darbi ir intelektuāli - tie jācitē ar īpašu izjūtu un garīgumu. Bija bauda klausīties, kā dalībnieki iznes «smagus» tekstus,» vērtē Jelgavas 1.ģimnāzijas, kas literāro uzvedumu un skatuves runas konkursam bija laipni vērusi savas durvis, direktores vietniece audzināšanas darbā, latviešu valodas un literatūras skolotāja Ilze Pierhuroviča.Šogad maršēt par mākoņu stumšanu, apcerēt astoņus kustoņus un dumjo gliemezi, vizināties ar velosipēdu un bradāt pa peļķi, nokrist no debesīm un izbaudīt oda pieskārienu, durties cauri dzīvei, sapņot un ļauties citām kaislībām bija sanākuši 1. - 12.klašu audzēkņi no Jelgavas 2. un 3.pamatskolas, 4., 5. un 6.vidusskolas, Spīdolas, 1. un Valsts ģimnāzijas un 2.sanatorijas internātpamatskolas.Režisores Daces Vilnes, Velgas Līces un Dzintras Zimaišas vērtējums vislabvēlīgākais izrādījās Evelīnai Gurjevai no Jelgavas 2.pamatskolas, Antrai Leitei no 1.ģimnāzijas, Gundaram Caunem no 4.vidusskolas, Jānim Putniņam, Kristillai Skrūzkalnei un Anetei Začai no Valsts ģimnāzijas. Viņiem sava meistarība būs jādemonstrē 10.aprīlī Bauskā. Uz novada skati izrādīt literāro uzvedumu «Es pasaulē» dosies arī 12 audzēkņi no 1.ģimnāzijas.«Cik pati esmu piedalījusies skatuves runas konkursos gan kā dalībniece, gan žūrijā, mani vienmēr ir piesaistījis klāt esamības brīnums, dzīvais process, satikšanās ar labu literatūru un, kā runātājs to pasniedz,» pauž žūrijas komisijas vadītāja D.Vilne. Savukārt Anete no Valsts ģimnāzijas atklāj, ka bieži dzejā sastop ko pavisam negaidītu. «Man patīk atrast, pateikt, aizsūtīt un paskatīties, vai klausītājs ir sadzirdējis. Analizējot dzejoļus, ieraugu, cik daudz varu attiecināt uz sevi,» atzīst meitene, kam tuva teātra māksla un literatūra.

Pievieno komentāru

Citas ziņas