Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aktuāli arī mūsu laikos 1

18.jūlija vakarā Jelgavas Uzvaras parka estrādē ceļā pie skatītājiem dosies pirms 20 gadiem tautā tik populārās Paula Putniņa lugas «Ar būdu uz baznīcu» jauniestudējums. Vara Vētras režijā izrādei tapis jauns muzikālais materiāls.

Kā vēsta izrādes organizatori, liriskajai komēdijai izvēlētas gan populāras dziesmas, gan tapušas jaunas melodijas, sadarbojoties Lailai Ilzei Purmalietei un grupai «Credo». Jaunā interpretācijā atdzimusi savulaik daudz atskaņotā dziesma «Tur aiz mākoņiem ir saule».Paula Putniņa luga komentārus neprasa, to skatītājs joprojām labi atceras. Izrāde būs īpaši gaidīts notikums, jo daudziem skatītājiem spilgtā atmiņā ir uzvedums Latvijas Nacionālajā teātrī ar Antru Liedskalniņu galvenajā lomā. Jauniestudējumā galvenā loma ir uzticēta Olgai Dreģei, kura šogad svin apaļu jubileju un skatītāju dāvātās mīlestības ziņā ir viena no iecienītākām aktrisēm.Lomās redzēsim iemīļotus aktierus - Olgu Dreģi, Jāni Reini, Jāni Paukštello, Sarmīti Rubuli, kā arī Inesi Ramuti, Imantu Stradu un Igoru Čerņavski. Pārsteidzošs ir dziedātājs Guntis Veits, kurš ir lieliski iejuties aktiera ādā. Izrādē interesantas lomas ir Candy - Lienei Bronušai un Anitai Gavarei no grupas «Latgales dāmu pops».V.Vētras režijā uzvedums veidots, nekopējot iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī. Režisors lugā ir atradis daudz interesanta materiāla, kas aktuāls arī šodien, jo, mainoties varai un laikiem, cilvēks nav mainījies - vienmēr būs tādi, kas dzīvo ar sirdi, un tādi, kuri funkcionē likumā noteiktajos rāmjos. Vienmēr līdzās lieliem ideāliem pastāvēs sīkais un savtīgais, kas atradīsies mūžīgā konfliktā. Bez tam izrādē gaidāmi arī smieklīgi pārpratumi un smeldzīgas sirdssāpes.Lugā «Ar būdu uz baznīcu» ir daudz spilgtu tipāžu, kuri izraisa smaidu par Latvijas šodienu un padomju laikiem, uzrunās skatītāju, ļaujot tam atpazīt sevi, vidi sev apkārt un norises sabiedrībā. Arī tagad, gluži tāpat kā padomju laikos, paralēlās pasaulēs risinās pie varas esošo un vienkāršo cilvēku dzīves. Režisors lugu salīdzina ar populāro krievu kinofilmu «Likteņa ironija jeb Vieglu garu».«Ar būdu uz baznīcu» risina kolhoza (sasaucas ar mūsdienu ražošanas uzņēmumu) ikdienas problēmas, kas radušās vadītājiem, neizprotot atbildības slieksni, ka svarīgs ir ne tikai rezultāts, bet arī process, kādā tas tiek sasniegts, un nav aizmirstams cilvēks, kas to visu veido. Izrādes darbības degpunktā ir kolhoza priekšsēdētāja - Timrāna (Jānis Reinis) un naivas, ideālistiskas teļkopes Okolokolakas (Olga Dreģe) sadursme. Vēloties novērst uzmanību no nepilnībām saimniekošanā, teļkopi ievēl par deputāti, reizē ar to sākas pilnīgas jukas ierastajā dzīvē. Vienkāršā teļkope kā tautas pārstāve atbildību uztver ļoti nopietni un ierosina kulturālus projektus, kā, piemēram, pamestas baznīcas un reiz nopostītās pils atjaunošanu. Tas viss rada komiskas situācijas, kuras aizkustinošas dara mīlestības tēma.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

presei

Uz izrādi biju,aktieri labi spēlēja un dziedāja,īpaši jau Olga Dreģe,gribējās gan mīlnieka lomā redzēt citu aktieri-Paukštello tāds saguris likās līdzās gados jaunajai Okolokolakai.Par izrādi viss bija o.k.,tikai
gribētu zināt,kuriem idiotiem jāpateicas par to,ka skatītājiem bija radīts pannas efekts-karstajā saulē mēs burtiski cepinājāmies,saule visu laiku spīdēja kreisajā acī un traucēja skatīt izrādi pilnībā,sviedri tecēja aumaļām ;( kur palikuši koki,kas auga gar ielas malu?Uz Uzvaras parku vairs neiešu-maksāt 7 lati par sēdvietu uz izrādi ar tuksneša saules efektu ir par dārgu!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.07.22 02:35

Citas ziņas