Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Andris Vilks: Pēc tīriem tirgus principiem grāmatām būs ļoti grūti izdzīvot (VIDEO) 6

“Pēdējo gadu pētījumi rāda, ka četru piecu gadu laikā ir strauji samazinājusies e-grāmatu iegāde. Tas liecina, ka daļa no tiem, kuri lasa grāmatas, ir atgriezušies pie iespiestajām grāmatām,” tā projekta “Bibliotēka” video intervijā atklāj Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Tomēr viņš arī norāda uz Latvijas tirgus specifiku – mazā tirgus dēļ drukāto grāmatu izdošanai ir un būs nepieciešams atbalsts.

“Mazo nāciju problēma ir tā, ka tirāžu limiti ir ļoti lieli. Tāpēc iespiestajām grāmatām ir nepieciešams papildu atbalsts. Vai tas nāk no valsts, vai no kādas citas puses – tas ir būtiski,” intervijā stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors. “Ir vairākas svarīgas grupas, kurām atbalsts ir nepieciešams. Tās ir grāmatas ar kultūrvēsturisku nozīmi. Svarīgs mērķis ir arī latviešu valodas saglabāšana.”

Intervijā Andris Vilks arī stāsta par kādu Latvijas lasīšanas fenomenu – mūsu valsts inteliģences slānis ir veidojies “no pašiem pamatiem, no pašas apakšas, no pašas tautas dzīlēm. Latvijā salīdzinoši agri tika izveidotas skolas, tāpēc visu sabiedrības slāņu latvieši prata lasīt un rakstīt jau ļoti agrīnā periodā”. Viņš atklāj arī citus interesantus faktus par latviešu literatūras un grāmatu lasīšanas kultūras attīstību.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka video intervija ir trešā, kas skatītājiem tiek piedāvāta “Baltic International Bank” organizētajā projektā “Bibliotēka”. Iepriekšējos mēnešos tika publicētas intervijas ar Noru Ikstenu un Zbigņevu Stankeviču. Tuvākajā laikā gaidāmi arī video materiāli, kuros par literatūras un grāmatu tēmu stāsta Kārina Pētersone, Valērijs Belokoņs, Uldis Bērziņš, Imants Lancmanis, Māris Bērziņš, Sanita Stinkule un Vaira Vīķe-Freiberga.

Projektu “Bibliotēka” veido “Baltic International Bank” – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts. Tas aicina atklāt sabiedrībai stāstus par literatūras nozīmi cilvēku dzīvēs, stāstus par personīgajām bibliotēkām, to saturu, kā arī emocionālo un profesionālo vērtību. Latviešu literatūras attīstība ir viens no “Baltic International Bank” ilggadējiem sabiedrības atbalsta virzieniem. Vadoties no pārliecības, ka savas valsts kultūras un vēstures pārzināšana ir katras tautas nacionālās identitātes pamatā, “Baltic International Bank” finansiāli atbalsta nacionālas nozīmes grāmatu izdošanu un literatūras projektu īstenošanu.

Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājaslapā www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos instagramā, feisbukā un tviterī (@manabiblioteka).
Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Tas pats Jānis

Grāmatām papīra formātā vairs nav nākotnes, neatkarīgi no tā, ko visādi pseidospeciālisti lej, kamēr tos nav izmetusi jaunā Saeima. Nacionālajā šķūnī būs reaorganizācija!
Nesaprotu, kā var mēdiji publicēt tāda, paša intereses lobējoša veča vāvuļošanu...

pirms gada, 2018.10.18 09:19

Es ...

Cienu un ar sirsnību atceros kolēģi, LNB ilggadējo direktoru Andri Vilku!
Andris Vilks ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem bibliotēku un informācijas zinātnes speciālistiem Latvijā. Viņš ir būtiski veicinājis bibliotēku nozares, kā arī informācijas un zināšanu sabiedrības attīstību nacionālajā un Baltijas valstu līmenī. A. Vilks ir guvis plašu atzinību arī starptautisku nozares profesionāļu vidū.https://www.lnb.lv/lv/struktura/vaditajs

pirms gada, 2018.10.18 17:31

Tas pats Jānis

Es un pārējie nodokļu maksātāji arī cienam, bet nevēlamies maksāt miljonu desmitus par neko!

pirms gada, 2018.10.19 11:28

celmiņšandrejs

Visu cieņu A,Vilkam, izsmeļoša mūsdienu un vēsturiski skatīta analīze.

J.kasTasPats ,troļļi iinternetā arī nav nekāds jaunums. Skaidri izceļas ar savu analīzi un redzējumu.

pirms gada, 2018.10.31 04:48

lai

visādi Jāncīši puisīši savas replikas bārstītu,lai brauc, dzīvo citur , tad nevajadzēs činkstēt par LV nodokļiem, pareizrakstība komentārā klibo,{ gudri un vēl gudrāki }, laikam saimnieki labi maksā, lai pats savus meslus - nodevas var atļauties segt.

pirms gada, 2018.10.25 11:14

haha

tas tak deputātiņš lauirīts

pirms gada, 2018.11.09 16:36

Citas ziņas