Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvo Ledus skulptūru festivāla fotokonkursa laureātus

Ceturtdien Jelgavas kultūras namā atklāta fotogrāfiju konkursa «10.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls» labāko fotodarbu izstāde, kā arī sveikti labāko darbu autori. Aģentūras «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics izstādes atklāšanā izteicās, ka ledus skulptūras bija apskatāmas dažas dienas, bet šie darbi paliks mūžīgi.

Pirmās vietas Goda rakstu un 300 eiro naudas balvu saņēma Valdis Brauns.«Liels prieks, ka tēlnieki radījuši fantastiskus darbus, ko fotografēt,» pēc balvas saņemšanas «Ziņām» sacīja V.Brauns.Meistara darbi galvenokārt tapuši vakara stundās, kas bijis piemērots laiks «krāsu spēļu» bildēšanai. Viņš piebilda, ka esot bijis diezgan grūti fotografēt, jo pie skulptūrām atradies daudz cilvēku, turklāt nedaudz par īsu bijis arī darbu iesniegšanai atvēlētais laiks. Tomēr ar rezultātu viņš ir apmierināts.«Citos kolēģu darbos bija vērojama cita pieeja, cits rokraksts un kāda ideja, kas pašam nebija ienākusi prātā,» atzīstas laureāts.Otro vietu un 100 eiro naudas balvu žūrija piešķīra Atim Stundam, bet trešo vietu un tikpat lielu naudas prēmiju - Matīsam Markovskim, kuri gan apbalvošanā nebija varējuši ierasties.Profesionālo fotogrāfu darbu konkurss paralēli Starptautiskajam ledus skulptūru festivālam šogad notika pirmo reizi. Līdz šim, aizvadītajos festivālos tika rīkoti tikai amatierfoto konkursi.Katrs fotogrāfs konkursā varēja piedalīties ar, maksimums, 20 darbiem, kas tapuši festivāla laikā. Fotogrāfijās varēja būt atspoguļots festivāla darba process, ledus skulptūras dienas gaismā, izgaismotas un nakts apgaismojumā, kā arī noskaņu un asociatīvais foto.Pavisam savus fotodarbus konkursam iesniedza 15 mākslinieki gan no Jelgavas, gan citām vietām. Daudzi no šiem vārdiem fotogrāfu aprindās nekādus komentārus neprasa - Guntars Strangats, Agris Šiliņš, Valdis Brauns, Gunārs Timermanis, Jānis Saliņš, Juris Zēbergs, Atis Stunda, Jānis Treijs, Aija Krasta - Treija, Santa Spilberga, Uģis, Jurģis un Māris Narvili, Benita Frēliha un Matīss Markovskis.Visus konkursa darbus vērtēja žūrijas komisija - fotovēsturnieks Pēteris Korsaks un fotogrāfs, fotomākslas kritiķis Vilnis Auziņš. Savukārt pieredzējuša profesionāļa padomu neliedza Eduards Kapša.Izstāde Jelgavas kultūras nama otrajā stāvā būs apskatāma līdz šā mēneša beigām.

Pievieno komentāru

Citas ziņas