Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Arbūza sēkliņas» piedzīvo radio pirmatskaņojumu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu šoruden atjaunota tradīcija rīkot koncertus - tiešraides no Latvijas Radio I studijas. «Ziņām» izdevās pārliecināties, ka tik tiešām ikvienam interesentam, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un ievērojot noteiktas prasības netraucēt skaņdarbu atskaņojumam «dzīvajā ēterā», dotas iespējas būt klāt mirklī, kad radio studijā radītās skaņas nokļūst «Latvijas Radio 3 - Klasika» viļņos.

Saulainas brokastis sniegputenīAizvadītajā svētdienā šajā kamermūzikas koncertu ciklā ar interesantu muzikālo programmu viesojās ansamblis «Brokastis četratā» jeb četri jauni, talantīgi un atraktīvi mūziķi - Andis Klučnieks (flauta), Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Spītējot sniegputenim, «Brokastis četratā» iepriecināja ar trim sauli apliecinošiem ansambļa dalībnieka A.Krastiņa skaņdarbem par latviešu tautas dziesmu «Gaismeņa ausa», «Ģērbies, saule» un «Saulīt' vēlu vakarā» tēmām. Skanēja arī fragmenti no klasiķa Antonio Vivaldi koncerta pikolo flautai un ansamblim, kā arī franču komponista Kloda Boulinga svītas fragmenti ansambļa mūziķu aranžējumā.Taču jelgavnieku uztverē programmas nagla, protams, bija Līgas Celmas «Arbūza sēkliņas» - skaņdarbs, kura pirmais variants 2000.gadā radies kā studiju darbs, Līgai mācoties Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas nodaļas pirmajā kursā. Toreiz, kā atceras autore, to kopā ar pianistu M.Zilbertu izpildīja saksofonists Gints Pabērzs un kontrabasists Mareks Auziņš.Top Jersikas mītsŠopavasar savstarpējās pārrunās ar ansambļa «Brokastis četratā» puišiem (kas, izrādās, ir Līgas studiju biedri), radusies ideja džezisko tēmu izvērst un attīstīt plašāk. Rezultāts svētdien izskanēja radio «Klasika» ēterā. Kā atzina Līga, mūziķu muzikālā atraisītība un vieglums atbildusi skaņdarba noskaņai.Skaņdarba ierakstu noteikti varēsim dzirdēt atkārtoti (tieši šo programmu radio «Klasika» atkārtos 27.novembrī pulksten trijos naktī).Taujāta par iespējamo turpmāko sadarbību ar «Brokastīm četratā» vai līdzīgām muzikālām vienībām, Līga Celma atzina, ka tagad viņas jaunradē galveno vietu aizņem lielas formas vokāli - simfoniskais darbs «Jersikas derība», kas top latgaliešu rakstnieces Elitas Franciskas Cimares tāda paša nosaukuma poētiskā mītu romāna ietekmē. Jaundarbu paredzēts pirmatskaņot festivālā «Latviešu mūzikas dienas» nākamā gada februārī. Tā pirmie izpildītāji būs Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris «Latvija» un diriģents Māris Kupčs.

Pievieno komentāru

Citas ziņas