Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Asni» devušies ceļā 1

Jelgavas rajona Kultūras un interešu izglītības centra koris «Asni» uz XXIV Dziesmu svētkiem Rīgā devās trīs autobusos divpadsmit skolotāju pavadībā.

Vai tad nu korī dziedošās meitenes būtu tik nevaldāmas, ka nepieciešams tik daudz uzraugu - vērotājam no malas var rasties pirmajā brīdī likumsakarīgs jautājums. Protams, nav jau viegli, kad kopā ir 78 dažāda vecuma - no ceturtās līdz pat divpadsmitajai klasei - skolu audzēknes, tomēr diriģente Anita Liekna «Ziņām» bija gatava apliecināt, ka vērā ņemamu disciplīnas problēmu ne mēģinājumu, ne koncertu, ne tīri sadzīviskā jomā nav.Kopā un atsevišķiIemesls tik daudzu pieaugušo līdzbraucēju klātbūtnei ir pavisam cits - tās ir mūzikas skolotājas no dažādām Jelgavas rajona skolām, kas ar jaunajām kora «Asni» dalībniecēm nodarbojas ikdienā. Erita Karlsone no Aizupes, Anda Silgaile no Salgales, Brigita Čuričeva no Platones un Lielplatones, Daiga Gorbunova no Svētes, Inita Kuģe no Šķibes un Lāsma Kaula no Zaļenieku pamatskolas, kā arī Signe Kivlāne no Vircavas, Ināra Kordakova no Ozolnieku, Andra Strelcune no Elejas un Sanita Reinsone no Kalnciema vidusskolas kopā ar savas skolas dziedātājām apgūst nošu materiālu «uz vietām». Patiesības labad vēl jāpiebilst, ka «Asnos» dzied arī viena meitene no Teteles pamatskolas, bet reizi mēnesī visas koristes brauc uz Jelgavu, lai sadziedātos kopmēģinājumā diriģentes Anitas vadībā.«Diez vai šāda braukāšana būtu iespējama bez skolu un pagastu vadības atbalsta, jo mūsdienās viss prasa naudu,» bez neliela, bet pelnīta reveransa neiztiek A.Liekna.Ideja par kori, kur varētu pulcēties dziedātgriboši un varoši bērni arī no tām lauku skolām, kur pašu spēkiem vien izveidot laba līmeņa kolektīvu nav iespējams ierobežoto skolēnu (un droši vien arī visu citu) resursu dēļ, diriģentei radusies jau vismaz pirms gadiem desmit, kad A.Liekna vēl strādāja par mūzikas skolotāju Staļģenes pamatskolā, kur pēc Daugavpils Pedagoģiskās universitātes beigšanas nostrādāti 17 gadi.Līmenis jānotur1999./2000.mācību gadā sākās pirmie kora «Asni» mēģinājumi, un jau 2000.gada skolu jaunatnes dziesmu svētkos meitenes no Jelgavas rajona kļuva par II pakāpes laureātēm. Pirmie panākumi iedvesmoja tālākam darbam, un savu augsto līmeni «Asni» pierādīja, iekļūstot arī 2005.gada skolēnu dziesmu svētku laureātu skaitā.Pabūts arī ārpus Latvijas, piemēram, 2006.gadā - festivālā Slovākijā, tomēr sevišķu gandarījumu meitenes pašas sev sagādāja šopavasar. Pirmo reizi vēsturē 98 Latvijas skolēnu kori piedalījās konkursā par tiesībām piedalīties tā saucamajos «lielajos» dziesmu svētkos, un diriģente ar pamatotu lepnumu atzīmē, ka «Asni» bijuši «sestie no augšas!» - tūlīt aiz vairākām mūzikas novirziena skolām.«Un tas viss ar jauno sastāvu,» piebilst A.Liekna. Šogad, daudzām absolventēm beidzot savu skolu, nomainījās divas trešdaļas dziedātāju.Pēc šī panākuma «Asni» aprīlī dziedāja laureātu koncertā «Dziesmai būt!» Latvijas universitātes Lielajā aulā, kas vien jau ir milzīgs gods, ko meitenes varbūt pat īsti vēl neapjauš, uzskata diriģente.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas