Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj tautas daiļamata meistares adīto zeķu izstādi

«Mīlestība, kvalitāte un miers,» tā savas emocijas tautas daiļamata meistares Annas Lūsēnas izstādes atklāšanā Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā raksturoja studijas vadītāja Ingrīda Lisovska.

Zeķu adīšanu A.Lūsēnai līdz ar pirmajiem burtiem iemācīja vecmāmiņa, to viņa ir palīdzējusi apgūt arī savām mazmeitām, bet tam pa vidu - raiba dzīve, kuras vērtību izteikšanā bieži palīgā ņemtas adatas un dzija.A.Lūsēnas tautas mākslas darinājumi savulaik tapa Jelgavas tautas lietišķās mākslas studijā «Atspole», un izstādēs tie apceļojuši tālas zemes, arī Franciju, kas tolaik atradās aiz «dzelzs priekškara». Šoreiz izstādes vieta ir pavisam netālu no mākslinieces mājām Smilšu ielā.Gandrīz visi izstādītie darbi tapuši šogad - te ir gan Ādolfa Alunāna 160.dzimšanas dienai veltīts cimdu pāris, gan no zeķēm veidots 1991.gada janvāra barikāžu ugunskurs, gan veltījumi aizsaulē aizgājušajam dzīvesdraugam režisoram Jānim Lūsēnam.«Ja tautas daiļamata meistari Jeti Užāni sauca par Cimdu Jetiņu, tad es domāju, ka mani var saukt par Zeķu Annužu. Kurzemniekiem vēl ir tāds teiciens: «Saturies, Annuža!»,» smaidot par sevi teic adītāja.Izstāde apskatāma līdz nākamā gada 19.janvārim darbdienās no 10 līdz 16.

Pievieno komentāru

Citas ziņas