Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās jubilejas svinības

Ar divu izstāžu atklāšanu Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulas foajē ceturtdien pulksten 12 notiks Jelgavas pils 270 gadu jubilejas svinību ieskaņas pasākums.

Ikvienam interesentam un pils jubilejas atzīmētājam no 8.maija līdz pat jūnijam sarūpēta plaša svētku programma, par to parūpējies universitātes kolektīvs sadarbībā ar pilsētas pašvaldību un citiem labvēļiem.Svētki sāksies ar pils fotogrāfiju izstādes atklāšanu pils hercoga un galma ļaužu sabiedrībā un laikmetam atbilstošas mūzikas pavadībā. Pils jubilejai veltītā izstāde tapusi fotokonkursa rezultātā. No vairāk nekā 170 iesūtītajām krāsainajām un melnbaltajām fotogrāfijām Svētku zāles foajē varēs apskatīt vairāk nekā 60 bildes. Savukārt Sudraba zālē būs LLU studentu - Lauku inženieru fakultātes Ainavu plānošanas un arhitektūras studiju programmas audzēkņu - 18 oriģinālu darbu maketu «Mana pils» izstāde. Tajā būs jaušams jauno autoru savdabīgais nākotnes redzējums gan uz pilu, gan parku. Atklāšanas pasākumā tiks arī paziņoti pilij veltīto eseju konkursa rezultāti un godināti tā uzvarētāji.Savukārt pēc nepilna mēneša, 10.jūnijā, Sudraba zālē paredzēta Jelgavas mākslinieku darbu izstāde «Jelgavas pils mākslinieku darbos», bet 14.jūnijā pilī notiks Latvijas floristu apvienības pasākums «Vītņu festivāls pils jubilejai», piemiņas plāksnes atklāšana, koncerti un naksnīgas pastaigas pa pils pagalmu.Bet 270 gadu senās jubilāres godināšanas dienā, 15.jūnijā, viesiem būs iespēja ratos apbraukt goda apli, pārģērbties un izīrēt seno laiku kostīmus. Kā arī svētku laikā notiks burātāju sacensības, dažādi paraugdemonstrējumi un citas aktivitātes.

Pievieno komentāru

Citas ziņas