Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta latviešu – čehu grāmatu izstāde

Otrdienas pēcpusdienā pulksten 15 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) atklāta starptautiskā izstādi «Latviešu - čehu literāro sakaru pieci gadsimti».

Izstādi veidojusi Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Prāgas Kārļa universitāti un Čehijas Republikas Nacionālo bibliotēku. Tajā apskatāmi 103 izdevumi - vēsturiskie, daiļliteratūra, dzeja, bērnu literatūra un citi - no Nacionālās un JZB bibliotēkas krājumiem, kā arī vairāki informatīvie stendi.Projekta autori godājuši gan slavenas, gan mazāk zināmas personības abu tautu literatūrā, gan arī viņu darbu pašaizliedzīgos tulkotājus.Izstādē ievērojamā skaitā apskatāmi Jaroslava Hašeka darbi par krietno kareivi Šveiku, kas latviešu valodā pārtulkots un no jauna izdots vairākkārt. Izstādes apmeklētājiem būs interesanti uzzināt no informatīvā stenda, ka latviešu dziesmas «Nevis slinkojot un pūstot» teksts atdzejots tieši no čehu valodas.Pretēji iepriekš izziņotajam, uz atklāšanas pasākumu nevarēja ierasties Čehijas vēstnieks Latvijā Tomass Pštross, toties ar ciemakukuli no savas valsts bija atbraucis vēstniecības darbinieks Mihals Koreckis. Pasākumā tika novērota arī kāda itin zīmīga līdzība - viesis izrādījās apbrīnojami līdzīgs leģendārajam latviešu valodniekam Jurim Alunānam.Mūsu pilsētā līdz 10.februārim aplūkojamo izstādi papildina apjomīgs katalogs, kur ievietota abās valodās tulkoto grāmatu bibliogrāfija, kā arī pētījumi «Latviešu literatūra čehu zemēs» un «Čehu literatūra Latvijā».

Pievieno komentāru

Citas ziņas