Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta V.Dadžāna gleznu izstāde

Līdz Jāņiem Jelgavas Latviešu biedrības birojā Lielajā ielā 13 - 15 apskatāma mūsu pilsētā dzīvojošā mākslinieka Valerijana Dadžāna izstāde. Tajā ir astoņas gleznas, kas izpildītas modernisma un jauktajā stilā un kurās dominē siltas, optimistiskas noskaņas.

Izstādi atklājot, biedrības priekšsēdis Paulis Rēvelis atzīmēja, ka mākslinieks īstenojis daudzas interesantas ieceres, tostarp kopā ar kundzi dakteri Intu Čaksti ir iekārtojis slimnīcas «Ģintermuiža» muzeju. Daudziem jelgavniekiem pazīstams ir V.Dadžāna darinātais metāla kalums, kas jau vairākus gadu desmitus daiļo Mūzikas vidusskolas zāles skatuvi.«Kaut pēc izglītības esmu vēsturnieks, par vēstures skolotāju esmu strādājis tikai divus gadus. Padomju laikā vēstures mācīšana skolā man bija pārāk problemātiska. Tā neviļus hobijs - glezniecība, māksla pašmācības ceļā kļuva par manu pamatdarbu. Ja man paprasa, kāpēc es gleznoju, tad izskaidrot to nevaru. Gleznoju, un viss. Kā sanāca, tā sanāca. Darba procesā savus noteikumus sāk diktēt audekls, krāsas, visbeidzot pati glezna kļūst kā diktators,» pasmaida V.Dadžāns.Eļļas tehnikā mākslinieks sācis strādāt pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, un līdz šim laikam ir tapuši vairāki simti gleznu.Tās bijušas izstādītas tradicionālajās Jelgavas mākslinieku izstādēs, Rīgā, kā arī ārzemēs. Jelgavas Latviešu biedrības birojs ir atvērts katru darbdienu no pulksten 10 līdz 15, otrdienās - no pulksten 10 līdz 19. Lai apskatītu izstādi citā laikā, lūgums iepriekš piezvanīt pa telefonu 63027133.

Pievieno komentāru

Citas ziņas