Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atmiņai par Noru Bumbieri un jauno dziedātāju atbalstam 7

«Nevīstošs ziedu pušķis māksliniecei un viņas darba turpinātajiem» - tā tēlnieks Pauls Jaunzems raksturo paša veidoto un dziedātājai Norai Bumbierei veltīto akmens piemiņas zīmes skici. Piektdien Jelgavā to apskatīja Noras Bumbieres fonda pārstāvji, pilsētas pašvaldības vadītāji un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pārstāvji.

No 15.jūlija šī skice un tai pievienotais modelējums fotogrāfijā būs apskatāmi visiem interesentiem pilsētas kultūras namā. «Domājot par motīvu, kāds tas varētu būt, pieminot Noru Bumbieri, nonācu pie atziņas, ka cilvēki skatuves māksliniekiem pateicas ar ziediem. Šie ziedi veidotos no krāsainu, no dažādām pasaules vietām atvestu akmeņu inkrustrācijām - atsevišķu akmeņu ielīmējumiem - Latvijas laukakmenī. To arī aptuveni var redzēt šajā skicē,» par savu darbu sacīja P.Jaunzems.Klātesošie atzinīgi novērtēja tēlnieka piedāvātās piemiņas zīmes ideju un izpildījumu. Viedokļi dalījās par piemiņas zīmes atrašanās vietu. Pilsētas galvenais mākslinieks Georgs Svikulis, P.Jaunzems un ainavu arhitekte Liene Verečinska ir pārliecināti, ka īstā vieta piemiņas zīmei ir apsauļotais nelielais laukumiņš Pils parkā, metrus trīsdesmit astatu no Lielās ielas starp gājēju tuneli un LLU Studentu klubu.Savukārt pilsētas galva Andris Rāviņš minēja, ka būtu labi, ja tiktu piedāvāti vismaz divi pieminekļa atrašanās vietas varianti. «Pils parks, protams, iegūtu, ja šāda piemiņas zīme te atrastos. Taču vai piedāvātā vieta blakus grafiti apzīmētajam gājēju tunelim ir pietiekami droša? Manuprāt, labākais vietas variants tai būtu uz Gubernatora (Pils) saliņas, kur sešdesmitajos, septiņdesmitajos gados notika dejas un Nora savā mākslinieces karjeras sākumā ir dziedājusi. Saliņas sakārtošana gan prasītu lielus līdzekļus,» sarunā ar «Ziņām» norādīja Studentu kluba direktore Anita Prūse.Diskusijas gaitā radās doma, ka tēlnieka radītais ziedu pušķis varētu īstenoties ne tikai akmens skulptūra parkā, bet arī kā miniatūra balva, ko katru reizi pasniegtu Noras Bumbieres jauno dziedātāju konkursa uzvarētājiem. P.Jaunzems (dzimis 1951.gadā, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1986.gada) ar savām akmens skulptūram ir plaši pazīstams gan Latvijā, gan Dienvidkorejā, Dānijā, Japānā, Islandē un citur. Viņa radītā akmens inkrustrāciju metode ir jaunums, kas guvis visaugstāko novērtējumu pirms mēneša notikušajā Starptautiskajā tēlnieku plenērā Ventspilī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Hela

Viņa to ir pelnījusi.Vēl joprojām klausāmies Noras dziedātās dziesmas.Otras tādas balss īpašnieces Latvijā nav."Ķiršu lietu" u.c. dziesmas klausās mani mazbērni un jūsmo par Noru.Viņi dziedātāju pazīst tikai no ierakstiem.

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 10:52

poklonica

Noročka v naših serdcah,i v mojom takže,naši mamočki rabotali v detskoj boljnice na Viestura iela

pirms 11 gadiem, 2008.07.05 22:24

Izlasi - "metrus trīsdesmit astatu no Rīgas ielas"

pirms 11 gadiem, 2008.07.05 21:56

a

Tomēr Rīgas iela sākas aiz Lielupes..pils adrese Lielā 2

pirms 11 gadiem, 2008.07.05 21:26

noras dziesmu mīļotāja

Laba ideja izveidot šādu balvu konkursa laurātu apbalvošanai.Tā varētu kļūt par ceļojošo balvu

pirms 11 gadiem, 2008.07.05 18:40

noras mamma.

Paldies Mārai! Bija ,"padomija",bija ansamblis "Salve" .Dzīvojām līdz Norai Bumbierei,protams arī Mārai Bumbierei.

pirms 11 gadiem, 2008.07.05 16:42

Citas ziņas