Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atzinības dziedātājiem un dejotājiem

Lieliskus panākumus kultūras izglītības programmas «Pulkā eimu, pulkā teku 2008» folkloras konkursā bērniem un jauniešiem guvuši Jelgavas rajona dziedātāji un dejotāji.

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namā notikušajā konkursa finālā noskaidroti labākie vairākās tradicionālās kultūras disciplīnās - dziedāšanā («Dziesmu dziedu»), muzicēšanā («Klaberjakte») un dejošanas sacīkstēs «Vedam danci». Konkursa finālisti uzstājās trijās vecuma grupās.Sudraba «Klaberjakte» nosaukumu izcīnījusi «Dimzēna» kapela - Kārlis Krūmiņš, Ieva Strauta, Sniedze Strauta, Laura Lapiņa, Anita Jansone, Ieva Lange, Zane Rubesa, Amanda Muceniece un viņu skolotāja Velta Leja. Savukārt par «Dižajām dziedātājām» atzītas minētā kolektīva dalībnieces Z.Rubesa un I.Strauta, kuras izpildīja «Maltuves dziesmu». Astoņgadīgā Ieva uzstājās arī solodziedājumā ar skandējot «Cīrulis dziedāja» un «Cepu, cepu kukulīti». Dižās dziedātājas tituls piešķirts arī Ancei Ubartei no Līvbērzes.«Svarīgākais, ka viņi dziedāja sava novada dziesmas, izceļot vietējo repertuāru,» teic Latvijas Universitātes Etniskās kultūras centra speciāliste Māra Mellēna.Deju sacīkstē augstāko godalgu saņēma Gustavs Kukainis un Līva Kalniņa no 6.klases, bet novērtējumu «Zelta skalu lēcējs» - Artis Valters, Ričards Vēdzele, Lauris Ozols un Laima Židiņa. Savukārt par «Sudraba dejotājiem» atzīti A.Valters un Madara Goša no 6.klases, kā arī Lauris Ozols un Vanesa Iļjina no 2.klases. Šķibes pamatskolas dejotāju skolotāja - Lija Dvurečenska.Konkursu rīkoja RLB Folkloras komisija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Etniskās kultūras centru un citiem atbalstītājiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas