Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni zīmē, mākslinieki veidos 2

Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam, kas Jelgavā risināsies no 4. līdz 10.februārim, šogad apritēs desmit gadu, tāpēc, paplašinot tā kultūras programmu, tika sarīkots arī bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss «Ledus skulptūru festivālam 10.dzimšanas diena Jelgavā».

Konkursā savu dalību pieteikušas ne tikai mūsu pilsētas un rajona skolas, bet arī mācību iestādes no tālākām vietām - Valkas, Dundagas, Mālpils, Dobeles un citām. Pasākuma rīkotāji - Jelgavas pašvaldības aģentūra «Kultūra» - kopā saņēmusi aptuveni 200 dažādu zīmējumu no 25 Latvijas izglītības iestādēm - gan vispārizglītojošajām, gan mākslas skolām. Visaktīvākie konkursa dalībnieki bijuši Jelgavas bērni un jaunieši, īpaši - no 4. pamatskolas.«Tuvojoties konkursa pieteikšanās beigu termiņam, šķita, ka tas neizdosies, jo bija atsūtīti tikai daži darbi,» stāsta JPPA «Kultūra» projektu vadītāja asistente Evelīna Bučele.Tomēr pēdējā nedēļā un pat pēc pieteikšanās laika beigām saņemti pāris simti zīmējumu. Tajos bērni varēja attēlot skices svētku logo, pastmarkai un apsveikumu kartiņai. E.Bučele vērtē, ka darbi iedalāmi vairākās kategorijās - daļa zīmētāju centusies atspoguļot skulptūras festivālu laikā, citi zīmējuši abstrakti vai centušies attēlot ledus faktūru.Labākie darbi būs apskatāmi izstādē Jelgavas kultūras namā 10.Starptautiskā ledus skulptūru festivāla nedēļā un vēl vismaz pusmēnesi pēc tās. Zīmējumi tiks vērtēti vairākās kategorijās un vecuma grupās. Žūrijas komisija ņems vērā galvenokārt darba ideju - kā tā pasniegta un realizēta. Uzvarētāji saņems dāvanu kartes no «Līvu akvaparka» un saldējuma tortes, turklāt visiem dalībniekiem būs iespēja tikties ar ledus skulptoriem klātienē.39 ledus veidojumiDalībai 10.Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam, kura tēma ir «Ūdenspasaule» (Waterworld), saņemti pieteikumi no 17 valstīm, 64 māksliniekiem (32 komandām). E.Bučele stāsta, ka žūrijas komisija, izvērtējot iesniegtās skices, izvēlējusies desmit komandas, kurām vēlāk piepulcēja vēl trīs, un kopumā tiks pārstāvētas 11 valstis, tai skaitā arī Latvija.Katram konkursantam individuālajā sacensībā nedēļas sākumā būs jāizveido viena mazā skulptūra, bet lielā - komandu cīņā. Pavisam varēs aplūkot 39 mākslinieciskus ledus veidojumus. Interesenti varēs arī klātienē vērot skulptūru tapšanu.Sarīkojuma svinīgā atklāšana paredzēta 9.februāra pēcpusdienā pulksten 16, bet laureātu apbalvošana - pulksten 19. Gatavie darbi būs aplūkojami sestdien un svētdien, un vakaros tie tiks izgaismoti.Ne tikai ledusLai nodrošinātu dalībniekiem piedalīšanos festivālā, gatavošanās sākta jau pērn martā, kad Somijas firmā «Blue Ice Art Pello» pasūtīti 20 ledus bloki lielo skulptūru veidošanai. Tie gādāti no ezera, kur ledus kārta sasniedz pat 50 centimetru biezumu. Savukārt kopš aprīļa notiek mākslīgā ledus bloku saldēšana mazo skulptūru konkursam.E.Bučele piebilst - ja būs atbilstoši laika apstākļi, šogad paredzētas arī sniega skulptūras, Ledus bārs, atrakciju laukums un slidkalniņš bērniem atradīsies skvērā aiz kultūras nama. Savukārt ledus darinājumi būs centrā un parkā, bet skatuve - pie kultūras nama.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jān

Leo, apsveicu ar pamošanos. Jaukā žurnāliste jau sen raksta par daudzām lietām. Žēl, ka neesi pamanījis.

pirms 12 gadiem, 2008.01.15 19:18

Leo

Beidzot cien. žurnāliste sāka rakstīt ne tikai par bibliotēkām.

pirms 12 gadiem, 2008.01.15 18:17

Citas ziņas